Nowości książkowe: co warto przeczytać tej wiosny?

Nowości książkowe 2022 fot. Adobe Stock, Africa Studio
Zgromadziliśmy najlepsze nowości książkowe, które wciągają i zachwycają kunsztem literackim już od pierwszej strony.
/ 08.04.2022 14:55
Nowości książkowe 2022 fot. Adobe Stock, Africa Studio

Nowości książkowe zapełniają półki księgarń. Niektóre tygodniami utrzymują się na regałach z najlepiej sprzedającymi się pozycjami, a niektóre szybko po premierze znikają w głębi sklepu. Ale czy naklejka „bestseller” jest gwarancją udanej lektury? Zrobiliśmy przegląd nowości wydawniczych i wybraliśmy te, które sprawiły, że podróż od pierwszej do ostatniej strony minęła w oka mgnieniu.

Nowości książkowe (wiosna 2022)

Spośród dziesiątek nowych tytułów wybraliśmy te, po które koniecznie musisz sięgnąć w nadchodzącą majówkę lub leniwy wiosenny weekend.

Joan Didion „Błękitne noce” (Wydawnictwo Relacja)

Refleksje Joan Didion na temat utraty ukochanej córki, przemijającego czasu, bólu, ale i radości. Skrupulatnie analizuje swoje macierzyństwo i rozkłada na czynniki pierwsze małżeństwo, rodzinę i podjęte w przeszłości decyzje. Wzruszające, boleśnie szczere i, dzięki talentowi Didion, wyjątkowo żywe. Po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu.

Pierre Lemaitre, „Lustro naszych smutków” (Wydawnictwo Albatros)

Trzecia część sagi nagrodzonej Grand Prix Nagrody Goncourtów 2013. Obfituje w sekrety, skandale i romanse osadzone we wkraczającym właśnie w wojnę Paryżu lat 40. Wciąga od początku aż do końca.

Carsten Henn, „Spacerujący z książkami” (Wydawnictwo Marginesy)

Książka dla osób, które… kochają książki. Opowieść o magii literatury, przyjaźni i o niezwykłej mocy słowa pisanego. Dla czytelników w każdym wieku.

Wznowienia

Klasyczna literatura nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród czytelników. Nic więc dziwnego, że wydawnictwa stale decydują się na wznowienia kultowych tytułów, wzbogacając je o nowe przekłady, ilustracje i odświeżone okładki. Które wydania skradły nasze serce w tym sezonie?

Ernest Hemingway „Stary człowiek i morze” (Wydawnictwo Marginesy)

Zupełnie nowe tłumaczenie najsłynniejszej pozycji Hemingwaya autorstwa Kai Gucio. Dla wszystkich miłośników twórczości amerykańskiego pisarza i dla tych, którzy po „Starego człowieka” sięgają po raz pierwszy.

Margaret Mitchell „Przeminęło z wiatrem” (Wydawnictwo Albatros)

Dwutomowe wydanie kultowej powieści w okładce zaprojektowanej przez polską rysowniczkę Annę Halarewicz. Artystka ma na koncie współprace z wieloma magazynami, a także markami luksusowymi takimi jak Moët et Chandon czy Omega. Nie dziwi więc, że twórczyni tak ekskluzywnych kampanii poproszono o zilustrowanie akurat historii Scarlett O’Hary.

Agatha Christie „Zagadka Błękitnego Ekspresu” (Wydawnictwo Dolnośląskie)

Chociaż pierwsza powieść Agathy Christie niedawno obchodziła swoje stulecie, książki królowej kryminału nadal cieszą kolejne pokolenia czytelników. Wznowiona przez Wydawnictwo Dolnośląskie seria kolekcjonerska stale poszerza się o nowe tytuły. Już wkrótce dołączą do niej także „Morderstwo na polu golfowym”, „Rendes-vous ze śmiercią” oraz „Zerwane zaręczyny”.

Czytaj też:
I tak po prostu… Carrie, Miranda i Charlotte powróciły w dawnym stylu
„Dom Gucci”: Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu
Czy „Sukcesja” jest najlepszym serialem sezonu czy po prostu lubimy patrzeć, jak bogaci cierpią

Redakcja poleca

REKLAMA