Krem pod oczy przeciwzmarszczkowy – co powinien zawierać, jaki wybrać

Uwierz w kremy pod oczy, one naprawdę działają! Dzięki nim twoje oczy dłużej zachowają promienny wygląd.
Joanna Futkowska / 09.11.2018 23:59

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Odbija się na niej każdy stres i przemęczenie. Szybko reaguje na niedokładnie zmyty makijaż i źle dobrane kosmetyki. Na niej też pojawiają się pierwsze zmarszczki – drobne linie, które urody nie dodają. Chcesz opóźnić tworzenie się zmarszczek? Sięgnij po krem pod oczy przeciwzmarszczkowy!

35 sprawdzonych kremów pod oczy

Jaki krem pod oczy przeciwzmarszczkowy wybrać?

Wokół twoich oczu jeszcze nic się nie dzieje? To najlepszy moment, żeby zacząć zapobiegać tworzeniu się zmarszczek. Do pielęgnacji wybierz krem chroniący skórę przed przesuszeniem i nawilżający. Sprawdzą się te z kwasem hialuronowym.

Warto też pomyśleć o ochronie przed światłem niebieskim emitowanym przez monitory komputerów, ekrany telewizorów i smartfony. Długotrwała ekspozycja na to światło przyspiesza proces starzenia się skóry. Ale są już kremy, które tworzą barierę zabezpieczającą przed światłem niebieskim, zobacz krem multi-action do skóry wokół oczu.

Jeśli na skórze wokół oczu pojawiła się już delikatna siateczka zmarszczek, najodpowiedniejszy będzie krem po oczy przeciwzmarszczkowy, wygładzający, który wzmocni skórę i zapobiegnie jej starzeniu. Warto, by zawierał ceramidy, kolagen, elastynę czy liposomy.

Gdy skóra staje się bardziej sucha, a zmarszczki się pogłębiają, stosuj intensywniejsze kremy ze składnikami regenerującymi (witaminami A, E, koenzymem Q 10), napinającymi (np. proteinami). Nowoczesne kremy często zawierają również aktywne kompleksy, hamujące procesy związane ze starzeniem.

Więcej na temat pielęgnacji okolic oczu
Jak dbać o okolice oczu?
Aby poprawić kondycję skóry pod oczami, musisz zwracać uwagę na składniki kremów. Który zwalczy cienie, a który opuchliznę czy pierwsze zmarszczki?

Redakcja poleca

REKLAMA