Jak wykonać kocie oko?

To zdecydowanie najmodniejszy makijaż imprezowy tej zimy, dlatego zanim nadejdzie Sylwester i karnawał przećwicz do dobrze z eyelinerem w ręku…

To zdecydowanie najmodniejszy makijaż imprezowy tej zimy, dlatego zanim nadejdzie Sylwester i karnawał przećwicz do dobrze z eyelinerem w ręku…

Jak wykonać kocie oko?

Fot. endlessbeauty.com, thestyleandbeautydoctor.com, makeupandbeauty.com

Kocie oko w swej istocie polega na takim obrysowaniu oka czarną kreską aby jego kształt nabrał dzikości, seksapilu. Oznacza to przerysowanie i uniesienie zewnętrznego kącika na podobieństwo kocich rysów. Od razu widać więc, że główną rolę w tym makijażu odegra eyeliner – idealnie jeśli byłby płynny, bo takim najlepiej można wykonać precyzyjne linie. Jeśli nie owładasz jednak cienkiego pędzelka tak dobrze, możesz z powodzeniem wykorzystać eyeliner w żelu bądź dobrej jakości, miękki eyeliner w pisaku. Kredki stanowczo odradzamy, bo są one zbyt suche i za mało precyzyjne.

Instrukcja makijażu „kocie oko”:

1. Zaczynasz od nałożenie jasnego cienia na całą górną powiekę – jest to twoja baza. Następnie, aplikujesz odcień średniej intensywności najlepiej brązowy, szary, czarny, lub granatowy na środek powieki i rozcierasz go w kierunku rzęs uzyskując subtelny efekt smoky eye. Tym samy cieniem lekko zaznaczasz też dolną powiekę.

2. Teraz pora na eyeliner – zaczynasz w wewnętrznym kąciku oka i powoli ciągniesz linię wzdłuż rzęs, jak najbliżej ich, pozwalając by zwiększała grubość aż do końca krawędzi oka. Teraz robisz pędzelkiem ogonek i jedziesz w przeciwnym kierunku z powrotem kończąc mniej więcej w połowie górnej powieki. Obie linie powinny się złączyć tworząc falisty kształt wywinięty ku skroni.

3. Możesz również zaznaczyć dolną linię rzęs – w wersji bardziej zdecydowanej pociągasz ją całą eyelinerem, w subtelniejszej lekko podkreślasz kredką jedynie zewnętrzną połowę i rozmazujesz.

4. Rozmazujesz teraz lekko górną linię tak aby stopiła się z cieniem.

5. Białym cieniem lekko zaznaczasz wewnętrzny kącik oka oraz dolną linię rzęs aby nadać oku blasku.

6. Pokrywasz rzęsy 2-3 warstwami czarnej mascary. Jeśli zależy ci na szczególnie mocnym spojrzeniu możesz sięgnąć po sztuczne rzęsy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)