Jak malować rzęsy, żeby były długie i podkręcone? Dwie metody, które zapewniają spektakularny efekt

Jak malować rzęsy, żeby były długie i podkręcone - triki z TikToka fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Rzęsy podkręcone jak u lalki i tak długie, że całują łuk brwiowy? Użytkownicy TikToka podzielili się nowymi metodami malowania, które w kilka sekund zapewniają taki gwiazdorski efekt. Wszystko, czego potrzebujesz to opakowanie tuszu do rzęs, nic więcej. Sprawdź i przetestuj przy najbliższej okazji.
/ 27.11.2022 05:38
Jak malować rzęsy, żeby były długie i podkręcone - triki z TikToka fot. ImaxTree/ AgencjaFree

TikTok odgrywa obecnie dużą rolę w rutynie kosmetycznej większości z nas. Dzięki kreatywnej społeczności poznałyśmy mnóstwo przydatnych makijażowych trików, które potrafią zmienić nasz wygląd o 180 stopni, a przy okazji pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. W końcu nie musimy wydawać połowy swojej pensji na kosmetyki i zabiegi, bo okazuje się, że można inaczej.

Dziewczyny nauczyły nas m.in. jak dopasować róż do policzków do koloru pomadki, jak dodać skórze delikatnego, naturalnego glow bez rozświetlacza oraz jak zrobić trwały, naturalny make-up. Teraz, odkryłyśmy ciekawe, dość nietypowe sposoby malowania rzęs, dzięki którym włoski są długie, pogrubione i podkręcone, jak po zalotce.

Metoda malowania rzęs „Zig Zag”.

Pierwsza z nich to technika Zig Zag, którą podzieliła się @makeupbylxna. Zamiast szczotkować rzęsy do góry, chwyta zewnętrzny kącik i trzymając pionowo różdżkę tuszu, zaczyna przesuwać ją z boku na bok, do momentu pokrycia kolorem wszystkich włosków. Dopiero na samym końcu głaszcze je w górę. Efekt? Maksymalnie długie, pogrubione i rozdzielone rzęsy. Zobaczcie:

@makeupbylxna Mascara Hack ✨ #makeuphack #mascarahsck #lashsensational ♬ love nwantiti (feat. Dj Yo 1 & AX'EL) [Remix] - CKay

 

Metoda malowania rzęs „backcombing”.

Zupełnie inną metodę tzw. „backcombing” poleca Scortezz Beauty (@scortezzbeauty). 25-latek zrobił to na opak. Według niego, znacznie lepszy efekt osiągniemy, kiedy będziemy nakładać tusz od tyłu. Wymaga trochę wprawy, ale patrząc na efekty, zdecydowanie warto przetestować. Na załączonym wideo widać różnicę — włoski, które zostały pomalowane odwrotnie, wyglądają na znacznie grubsze, niż te pomalowane standardowo. Zobaczcie, na czym to polega:

@scortezzbeauty Have you back combed your lashes before? #promua #mua #makeup #beauty #beautyhacks #makeuphacks ♬ original sound - Scortezz Beauty

Czytaj także:
Kępki rzęs - szybki i tani sposób na wyraziste oko. Jak długo się trzymają i jak je przykleić?
Henna rzęs - wszystko, co musisz wiedzieć o hennie na rzęsy

Redakcja poleca

REKLAMA