POLECAMY

"Szalona miłość Yves Saint Laurent" w kinie Atlantic

Gratka dla fanów wielkiej mody. Warszawskie kino Atlantic, Against Gravity oraz Planete Doc Film Festival zapraszają 26 lutego o godz. 13.00 na przedpremierowy pokaz filmu o światowej sławy projektancie.
"Szalona miłość Yves Saint Laurent" w kinie Atlantic

Przedpremierowy pokaz filmu "Szalona miłość Yves Saint Laurent" w reżyserii Pierre Thorettona będzie uatrakcyjniony spotkaniem z polską projektantką Joanną Klimas.

„1/100" to nowy cykl filmowy organizowany przez Kino Atlantic i Planete Doc Film Festival. „1/100" to jeden pokaz przedpremierowy, jeden wyjątkowy gość i stu żądnych wrażeń kinomaniaków. Sprawdź czy rozumiesz świat i czy świat rozumie ciebie! Przyjdź raz w miesiącu w sobotę o 13.00 do Kina Atlantic i kup bilet.

Polecamy: Moda na głębokie dekolty

Spotkania prowadzą Artur Wolski (Kino Atlantic) oraz Weronika Adamowska (Planete Doc FF).

Yves Saint Laurent zbudował jedno z największych imperiów modowych i jest jednym z najbardziej znanych w historii kreatorów mody. Film opowiada o karierze kultowego projektanta, jego wieloletnim związku z Pierrem Bergé i decyzji pary o wystawieniu na aukcję cennej kolekcji dzieł sztuki.

Film zostanie pokazany na Planete Doc Film Festival w maju b.r. (6-15 maja 2011). Uwaga - liczba miejsc ograniczona! Bilety w cenie 22zł oraz 18zł (studenci i uczniowie).

Joanna Klimas to jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody. Jej pierwsze projekty okazały się rewolucją w latach 90., a proste formy, doskonały krój i szlachetne tkaniny stały się znakiem firmowym projektantki. Gdy w 1995 roku ukazuje się pierwszy numer polskiego "Elle", ubrania marki Joanna Klimas trafiły na jego łamy. Pismo dwukrotnie wyróżniło ją nagrodą dla Najlepszego Projektanta (’98 i ’99). W 1996 roku przy ul. Chmielnej w Warszawie otwarty został butik marki Joanna Klimas, a rok później, w starej Fabryce Koronek w Warszawie, projektantka otworzyła atelier przy nikomu wówczas nieznanej ul. Burakowskiej. Dziś to jedno z ważniejszych i oryginalniejszych miejsc na mapie Warszawy. 

Zobacz też: Najlepsze kreacje na gali Telekamer 2010

W 2001 Joanna Klimas wycofała się ze świata mody i zajęła się projektowaniem kostiumów do przedstawień operowych (m. in. „Mefistofelesa” w reżyserii Tomasza Koniny oraz „Oniegina” w inscenizacji Mariusza Trelińskiego). W 2008 projektantka zdecydowała się na powrót do świata mody. Po raz kolejny otworzyła pracownię, tym razem na warszawskim Muranowie. Oprócz wzorcowni i sklepu z ubraniami, znajduje się tu również kawiarnia, w której projektantka udostępniła gościom latami zbierane książki i czasopisma poświęcone modzie i sztuce. Ostatnia kolekcja wiosna/lato 2010 wykorzystywała motywy ludowe we współczesnej, awangardowej wersji. Obecnie projektantka pracuje nad nową kolekcją, która ukaże się na początku marca 2011.

Gorąco polecamy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)