Prada 2011/2012 - ubrania jak z wybiegu

Ubierz się w stylu jaki proponuje w tym sezonie dom mody Prada! Zaliczysz większość trendów inspirując się zaledwie jedną kolekcją.
/ 20.09.2011 07:24
W tym sezonie Prada pokazała kolejną charakterystyczną i zapadająca w pamięć kolekcję. Tym razem punktem wyjścia dla stylizacji są niewątpliwie lata 60. z całym swym bogactwem wzorów, kolorów i fascynacją futuryzmem.

Znajdziecie tu proste pudełkowe i trapezowe kroje, co jest dobrą wiadomością dla tych z was, które chcą ukryć mały biust czy chłopięcą sylwetkę. W tym sezonie Prada stawia na mocne kontrasty. Czarne płaszcze łączy z jasnymi kołnierzykami, zimne cekiny zestawia z mięciutkim pierzem, mondrianowskim deseniom przeciwstawia naturalistyczne, wężowe wzory, które uzupełniają całą kolekcję.

Modernistyczne tendencje przejawiają się w wielkich plastikowych okularach i metalicznych dodatkach. Choć kolekcja łączy ze sobą wiele tkanin i wzorów, projektantom ani na chwile nie umknął motyw przewodni, jakim są czasy Twiggy i Mary Quant (matki mini-spóniczki). Stroje mają obniżona talię, duże, plastikowe guziki, kreacje szyte są z prostych, ale różnokolorowych partii materiału, a kozaki kształtem przypominają kultowe botki go-go.

Kolekcja skupia w sobie najmocniejsze trendy tego sezonu, więc warto się nią zainspirować. Oto nasze typy z polskich sklepów:
Na zdjęciu: 1. czarny płaszcz Topshop 2. sweter River Island 3. sweter Cubus 4. kozaki Zara 5. plisowana spódnica River Island 6. pierzasta spódnica Zara 7. wężowa kopertówka Zara

Wiele ubrań za pomocą których możecie upodobnić swój look do stylizacji rodem z wybiegu Prady znajdziecie w Marks & Spencer.