POLECAMY

Kwiatowe wzory dla pań 50+ (trendy 2012!)

Jak nosić kwiatowe wzory w wieku 50+? Czy należy bezwzględnie przestrzegać kwiecistych zasad dress code'u?
Kwiatowe wzory dla pań 50+ (trendy 2012!)

Kwiaty. Tak, lubimy je dostawać, hodować i wąchać. Ósmy marca kojarzy się nam się z goździkiem. A jakie propozycje mają dla nas projektanci? Które gatunki wybierają najczęściej? Róże, maki, a może tulipany? Stwórz swój własny modny bukiet na wiosnę!

Zobacz też: Żakiet w stylu Chanel

Kwieciste motywy mają swoich zwolenników, ale i zagorzałych przeciwników. Rzeczywiście nie powinnyśmy nosić ich do pracy, gdyż wykraczają daleko poza zasady restrykcyjnego dress codu. Spotkać się można również z opinią, że duże wzory pogrubiają, co jednak nie jest do końca prawdą. Noszone umiejętnie, w odpowiednich zestawieniach pozwolą zatuszować wiele mankamentów, których z wiekiem niestety przybywa. Warto zwrócić uwagę na prosty fakt, że generalnie wzory odciągają uwagę od skaz na skórze, zmarszczek itp. Podobnie zresztą jak kolory.

Solar - wiosna/lato 2012

Sukienki Solar - wiosna/lato 2012

Zobacz też: Styl lat 70-tych - wielki powrót

Wybierając mocno zaznaczony motyw roślinny spójrzmy także jak on jest rozłożony na tkaninie. Jeśli fason jest dobrze dopasowany tj. niezbyt obcisły, kwieciste desenie mogą chociażby odwracać wzrok od wałeczków. Pamiętajmy jednak, że zasadniczo duże wzory są dla „dużych kobiet”, gdyż nie przytłaczają urody swoim rozmiarem. Nie znaczy to jednak, że panie 50+ o drobnej posturze powinny nosić „łączkę”. Taki wzór niestety postarza, robi z nas „babcię”. Złotym środkiem w tym przypadku byłby więc motyw średniej wielkości, dopasowany do twojej urody. A co na to projektanci?

Simple - kolekcja wiosna/lato 2012

Simple - kolekcja wiosna/lato 2012

Zobacz też: Moda XX wieku - początki

Sezon wiosna/lato 2012 w propozycjach kreatorów mody, jawi się nam jako prawdziwie rajski ogród, uwidoczniony w kolorowych printach na sukienkach, tunikach, spodniach i dodatkach. Jest kolorowo, ale także mamy wybór wśród nadruków na klasycznym tle - białym lub ecru. W bukiecie kwiatów odnajdujemy maki, róże, peonie malowane klasycznie lub przypominające grafiki szkicowane węglem. Jeśli nie czujesz się dobrze w proponowanych motywach postaw na kwiecistą apaszkę, torebkę lub kolczyki z delikatnym, roślinnym wzorem. Latem nie zaszkodzą ci malowane hawajskie rośliny.

Zobacz też: Biżuteria bardzo trendy na karnawał i wielkie wyjście

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)