Rajstopy w sprayu fot. iStock by Getty Images

Rajstopy w sprayu - jak je stosować + 4 najlepsze produkty

Rajstopy w sprayu działają jak kryjący podkład do ciała. W kilka sekund tuszują pajączki, drobne siniaki, a do tego otulą nogi subtelnym kolorem.
Małgorzata Machnicka / 03.06.2020 14:53
Rajstopy w sprayu fot. iStock by Getty Images

Rajstopy w sprayu to tak naprawdę fluid do ciała w areozolu, który błyskawicznie poprawia wygląd nóg. Kamufluje rozszerzone naczynka, drobne siniaki i zaczerwienienia po depilacji. Poza tym nadaje im piękny kolor opalenizny. 

Rajstopy w sprayu sprawdzają się nie tylko podczas letnich miesięcy, ale również przez cały rok, jeśli chcesz natychmiast uatrakcyjnić wygląd skóry - na nogach wyglądają tak, jakbyś miała na sobie bardzo cieniutkie, cieliste rajstopy. 

Spis treści:

  1. Jak działają rajstopy w sprayu?
  2. Jak stosować rajstopy w sprayu?
  3. Najlepsze rajstopy w sprayu

Jak działają rajstopy w sprayu?

Kosmetyki tego typu zawierają składniki, które lekko brązują skórę, ujednolicają koloryt i ukrywają niedoskonałości, np. pajączki czy siniaki. Są też rajstopy w sprayu o działaniu rozświetlającym.

Jeśli odpowiednio dobierzesz ich kolor do swojej karnacji, na nogach będą wyglądać bardzo naturalnie - najczęściej do wyboru są dwa odcienie, ale zdarzają się i takie marki, które oferują aż 4 kolory.

Rajstopy w sprayu działają natychmiast po naniesieniu ich na skórę. Jednak trzeba uważać, bo niektóre produkty mogą brudzić ubrania - na szczęście ślady dają się bez problemu sprać.

Jak stosować rajstopy w sprayu?

Zanim rozpoczniesz aplikację rajstop w sprayu, musisz odpowiednio przygotować skórę. Wydepiluj nogi (muszą być gładkie, żeby kosmetyk równomiernie się rozprowadził) i dzień przed aplikacją zrób peeling.

  1. Umyj nogi chłodną wodą.
  2. Nanieś cienką warstwę lekkiego balsamu do ciała.
  3. Wstrząśnij produktem i spryskaj nogi z odległości 15-20 cm.
  4. Rozprowadź równomiernie kosmetyk na skórze (aby nie pozostawić smug).
  5. Odczekaj kilka minut, aż się wchłonie.
  6. Rajstopy w sprayu zmywają się podczas pierwszego mycia.

Na to uważaj! Podczas wsmarowywania kosmetyku zwróć szczególną uwagę na kolana. Nie zapomnij o nałożeniu rajstop w sprayu również na stopy. Niektóre kosmetyki mogą zostawiać ślady na ubraniach.

Najlepsze rajstopy w sprayu

Rajstopy w sprayu marki Lirene

Poza działaniem kryjącym, mają również działanie rozświetlające. Dostępne są w 2 odcieniach: do jasnej i ciemnej karnacji. Kosmetyk Lirene daje wrażenie opalizującej, złocistej skóry. Łatwo się rozprowadza i sprawia, że po aplikacji skóra staje się gładka i jedwabista.

Cena: 29 zł.

 

rajstopy w sprayu marki Lirene opinie

Rajstopy w sprayu marki Sally Hansen

Rajstopy w sprayu marki Sally Hansen dostępne są w 3 kolorach: Light Glow, Medium Glow i Tan Glow. Produkt jest wodoodporny, zmyć go można dopiero przy użyciu mydła. Trzeba odczekać co najmniej minutę-dwie, zanim założysz ubranie. 

Cena: 39 zł.

rajstopy w sprayu sally hansen opinie

 

Rajstopy w sprayu marki Venus

Dostępne są w 2 wersjach kolorystycznych: dla jasnej i ciemnej karnacji. Mają bardzo delikatne krycie. To najtańszy z prezentowanych przez nas produktów.

Cena: 12,99 zł.

rajstopy w sprayu Venus opinie

Rajstopy w sprayu marki Air Stocking

Ogromny plus za gamę kolorystyczną - dostępne są aż 4 odcienie: Light Natural, Terracotta, Bronze i Coco. Niestety, to najdroższa z naszych propozycji.

Cena: 86 zł.

rajstopy w sprayu air stocking opinie

Więcej o pięknej skórze:Jak zrobić balsam brązujący w domu?5 najlepszych samoopalaczy do twarzy