Maseczka na suche włosy – jaką wybrać, jak najlepiej stosować

Dzięki odpowiedniej regeneracji włosy szybko odzyskają dobrą formę. Znów będą zdrowe i błyszczące!
Joanna Futkowska / 06.01.2019 04:22

Twoje włosy przypominają siano, puszą się, plączą, trudno je rozczesać i ułożyć? Są szorstkie, mało elastyczne, matowe? To znak, że potrzebują nawilżenia. Przyda im się maseczka na suche włosy.

Maski do włosów suchych i zniszczonych - przygotuj je sama

Jak działa maseczka na suche włosy?

Suche włosy to zazwyczaj efekt częstego rozjaśniania i farbowania, niewłaściwej pielęgnacji, nadużywania (lub niewłaściwego używania) prostownicy lub lokówki.  Wszystko to powoduje, że łuski włosów łatwiej się rozchylają i ucieka z nich wilgoć. Maseczka na suche włosy nawilży pasma, domknie łuski, by wilgoć z nich nie uciekała i wzmocni włosy.

Jak stosować maseczkę na suche włosy?

  • Nakładaj ją na umyte, osuszone ręcznikiem włosy, najlepiej  od połowy ich długości  (nie obciąży ich wówczas za bardzo).
  • By lepiej zadziałała, po zaaplikowaniu maseczki nałóż na włosy czepek foliowy, owiń głowę ręcznikiem i ogrzej ciepłym powietrzem suszarki. Wyższa temperatura sprawi, że kosmetyk głębiej wniknie w strukturę włosów i lepiej zadziała.
  • Maseczkę spłucz dokładnie po czasie zalecanym przez producenta (na ogół jest to 5-10 minut). Nie przetrzymuj jej dłużej, bo dzięki temu nie da lepszych efektów, a może obciążyć włosy.
  • Przy bardzo przesuszonych włosach na początku zabieg powtarzaj przy każdym myciu, a gdy stan włosów się poprawi, raz na tydzień lub dwa tygodnie.

Więcej na temat pielęgnacji włosów
6 niezawodnych przepisów na domową odżywkę do włosów. Zobacz jakie są skuteczne!
5 sprawdzonych odżywek i masek z keratyną za mniej niż 15 zł. Te kosmetyki szybko zregenerują zniszczone włosy!