Dlaczego maseczki z glinki są tak cenne? Bo zawierają niemal wszystkie mikro- i makroelementy, jakich potrzebuje nasza skóra. Mają też niebywałe zdolności absorpcyjne – usuwają toksyczne substancje, a w zamian oddają skórze wszytko to, co mają najcenniejszego.
Jak stosować maseczki z glinki - proste porady
Jak wybrać maseczkę z glinki?
Barwa glinek zależy od obecnych w nich minerałów. Różny skład chemiczny sprawia, że mają inne właściwości (w galerii nasz przegląd maseczek).
-
Glinka zielona - najpopularniejsza. Doskonale wchłania zanieczyszczenia, delikatnie złuszcza naskórek. Zmniejsza zmarszczki i zapobiega ich powstawaniu. Można ją stosować do cery tłustej, trądzikowej, łojotokowej.
-
Glinka czerwona - korzystnie działa na skórę wrażliwą – tłustą i mieszaną, z rozszerzonymi naczynkami. Wspomaga leczenie trądziku różowatego.
-
Glinka żółta - na jej kolor wpływa zawartość żelaza. Regeneruje cerę dojrzałą i suchą.
-
Glinka biała - działa łagodnie, koi skórę, świetnie więc nadaje się do cery suchej, wrażliwej, ze skłonnością do powstawania zmarszczek.
-
Glinka różowa - powstaje z połączenia glinki czerwonej i białej. Ma działanie kojące, nadaje się więc do cery skłonnej do alergii.
Jak stosować maseczki z glinki?
W drogeriach są dostępne maseczki o kremowej konsystencji, ale można też kupić glinki miałkie. Po ich zmieszaniu z wodą powstaje gęsta zawiesina. Przy cerze suchej i wrażliwej do papki można dodać kilka kropli olejku.
Maskę trzymaj na twarz ok. 15 minut, zmywaj mokrą gąbką lub rękawiczką Glov. Maseczki z glinki można stosować raz w tygodniu.
Inne ciekawe tematy o pielęgnacji skóry:
6 kremów na trądzik różowaty i zabiegi, które polecamy!
Kosmetyki czy laser? Czym pozbędziesz się rozstępów?