Peeling kawowy to rewelacyjny domowy kosmetyk, który ma pozytywny wpływ na ujędrnienie ciała. Potrafi również sprawić, że cellulit stanie się zdecydowanie mniej widoczny, a skóra gładka i jedwabista. Peeling z kawy może być również stosowany na twarz i na skórę głowy. Jego przygotowanie jest banalnie proste, a efekty przy regularnym stosowaniu są często zdecydowanie lepsze niż te, które można osiągnąć gotowymi produktami z drogerii.
Spis treści:
- Jak zrobić peeling kawowy?
- Przepisy na peeling kawowy
- Jak stosować peeling kawowy?
- Efekty stosowania peelingu z kawy
Jak zrobić peeling kawowy?
Bazą jest kawa mielona, uprzednio zaparzona. Do miseczki wsyp około pół szklanki kawy, zalej ją wrzątkiem tuż powyżej poziomu kawy, odczekaj około 10 minut, a następnie odlej ewentualny nadmiar wody. Gotowe!
Możesz dodawać do peelingu kawowego różne dodatki, np. bezzapachowy żel pod prysznic, ulubione olejki eteryczne, cynamon, imbir, sól morską, oliwkę dla dzieci lub oliwę z oliwek.
Przepisy na peeling kawowy do ciała, twarzy i włosów
Kawa z cukrem, czyli peeling kawowy do ciała
Wersja mocno ścierająca, doskonale radząca sobie ze zrogowaciałym naskórkiem. Idealna do intensywnej walki z cellulitem, a także z problematycznymi okolicami łokci czy stóp.
Do fusów dodajemy około dwóch łyżek stołowych brązowego cukru i 1/2 szklanki miodu. Ale uwaga, tak przygotowany peeling będzie miał dość silne działanie ścierające, więc nie jest on zalecany do skóry wrażliwej i naczynkowej. Za to doskonale sprawdzi się przy tej nadmiernie zrogowaciałej, której przyda się intensywne złuszczanie.
Aby nieco złagodzić jego moc, zamiast brązowego cukru, można wykorzystać biały cukier, którego mniejsze kryształki będą miały łagodniejsze działanie. Natomiast, gdy dodasz łyżkę cynamonu, peeling będzie miał jeszcze lepsze właściwości antycellulitowe.
Zabiegi na cellulit: 10 skutecznych zabiegów, które dają długotrwałe efekty
Kawa z płatkami owsianymi, czyli peeling kawowy do ciała i twarzy
Delikatniejsza wersja peelingu kawowego, którą można stosować na twarz. Przepis polecany jest do skóry normalnej i/lub wrażliwej. Zaparzona kawa wzbogacona kilkoma łyżkami płatków owsianych, będzie miała łagodniejsze działanie złuszczające, połączone z właściwościami odżywiającymi i odświeżającymi skórę.
Kawa z oliwą z oliwek, czyli peeling kawowy do twarzy i ciała
Najłagodniejsza wersja peelingu kawowego, polecana nawet do skóry suchej, której przyda się delikatne złuszczenie oraz natłuszczenie, przywracające jej zdrowy wygląd i gładkość. 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub oliwki dziecięcej w połączeniu z peelingiem kawowym to rewelacyjny zabieg złuszczająco-natłuszczający, po którym skóra jest gładka, jędrna i odpowiednio nawilżona. To jeden z naszych ulubionych domowych peelingów do twarzy.
fot. Peeling kawowy/Adobe Stock, New Africa
Kawa i szampon do włosów, czyli peeling kawowy na skórę głowy
To jeden z silniej działających peelingów do skóry głowy. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry, która wymaga porządnego oczyszczenia. 2 łyżki szamponu wymieszaj z 3 łyżkami fusów i nałóż na skórę głowy. Masuj przez chwilę, a następnie porządnie spłucz chłodną wodą.
Jak stosować peeling kawowy?
Peeling kawowy stosuj pod prysznicem, masując nim ciało okrężnymi ruchami przez kilka minut, najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Aby wzmocnić jego działanie antycellulitowe, można przetrzymać go nieco dłużej w miejscach dotkniętych cellulitem, dodatkowo owijając je folią spożywczą na około 20 minut. Następnie trzeba spłukać i umyć ciało.
Krem na cellulit: 10 produktów, które naprawdę działają
Efekty stosowania peelingu kawowego
- Skutecznie złuszcza naskórek, wygładzając skórę i ujędrniając ją;
- kofeina zawarta w kawie pomaga zwalczać cellulit;
- stymuluje krążenie krwi;
- poprawia koloryt skóry;
- rozjaśnia przebarwienia;
- stymuluje cebulki włosów do wzrostu;
- cudownie pachnie, pobudza i poprawia samopoczucie.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 08.11.2021
Czytaj także:
Peeling enzymatyczny - jak go stosować?
Domowe peelingi na twarz - 7 przepisów
Peeling kawitacyjny - jak go zrobić w domu?