POLECAMY

Jak zrobić kolczyk w wardze?

Czy zastanawiasz się nad zrobieniem kolczyka w wardze? A może obawiasz się, że zabieg ten jest bolesny? Jak prawidłowo pielęgnować przekłute miejsce? Czy jest z tym związane jakieś ryzyko? Czy w każdym wieku można zrobić sobie taki kolczyk? Gdzie i przez kogo powinien być wykonany ten zabieg?
Jak zrobić kolczyk w wardze?

Jak robi się kolczyk w wardze?

Zabieg ten może na pozór wydawać się prosty do wykonania, jednak bez odpowiedniego przygotowania wcale takim nie jest.

Piercer najpierw wykonuje miejscowe znieczulenie, następnie chwyta wargę specjalnymi kleszczami i po uprzednim sprawdzeniu czy miejsce, w którym ma być umieszczony kolczyk, jest odpowiednie, przebija je igłą iniekcyjną lub wenflonem i przekłada kolczyk.

Przed wykonaniem zabiegu w renomowanych salonach kosmetycznych trzeba wypełnić ankietę, w której podstawowym pytaniem jest „czy byłeś szczepiony przeciw żółtaczce?”. Zabieg przekłucia trwa jedynie kilka sekund, pielęgnacja natomiast – w zasadzie całe życie.

Czy to boli?

Kolczyk w wardze robiony jest pod znieczuleniem, teoretycznie więc nie powinien boleć. Większość osób odczuwa jedynie delikatne ukłucie. Jednak jak wiadomo wszystko w największym stopniu zależy od tego, jak dana osoba jest nastawiona psychicznie do zabiegu oraz jaką ma odporność na ból – niektórzy mówią nawet o strasznym bólu. Jednak jeżeli znieczulenie zostało wykonane poprawnie, a zabieg przebiegł bez problemów – raczej nie powinno się go odczuć.

Oczywiście po wykonaniu zabiegu przez kilka dni warga jest opuchnięta, a ból z tym związany może być uciążliwy przy wykonywaniu codziennych czynności, takich jak np. jedzenie czy mówienie.

Jeżeli jednak odpowiednio dba się o higienę, opuchlizna schodzi szybko, a rana łatwo się goi.

Zobacz też: Kolczyk w zębie - nowy trend?

Pielęgnacja

Aby po zrobieniu kolczyka w wardze nie mieć problemów zdrowotnych, należy przede wszystkim pamiętać o tym, by zabieg wykonać w renomowanym salonie kosmetycznym, w sterylnych warunkach i przez osobę, która naprawdę się na tym zna. Jeżeli zapytamy piercera o to, jak odpowiednio dbać o wargę po zabiegu, na pewno udzieli on nam cennych wskazówek. Lepiej nie ryzykować i nie wykonywać tego typu zabiegów samodzielnie.

Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna przez pierwsze tygodnie po wykonaniu zabiegu – dopóki rana nie jest jeszcze zagojona, a opuchlizna jeszcze nie zeszła. Ważne jest, aby po każdym posiłku przynajmniej płukać jamę ustną płynem oraz za każdym razem przemywać miejsce przekłucia solą fizjologiczną. W przeciwnym wypadku okres gojenia może się przedłużyć, może również wystąpić infekcja.

Koszt wykonania zabiegu

Koszt wykonania takiego zabiegu waha się w granicy od 70 do 120 zł. Pamiętajmy jednak, aby przed zrobieniem kolczyka w wardze zebrać jak najwięcej informacji o salonie, w którym chcemy wykonać zabieg.

Oczywiście wiele osób wykonuje takie zabiegi w domu. Nie posiadają one jednak odpowiednich kwalifikacji, a warunki przekłucia nie są tak sterylne, jak w salonie kosmetycznym. Należy w takim razie zastanowić się, czy taka oszczędność pieniędzy opłaci nam się w przyszłości…

Zobacz też: Tunele w uszach - jak je zrobić?

Ryzyko związane z wykonywaniem kolczyka

Do niepożądanych efektów, które mogą wystąpić po nieprawidłowo wykonanym zabiegu, należą m.in.:

  • krwotok w przypadku przebicia dużego naczynia krwionośnego;
  • infekcja – jeżeli warunki przy wykonywaniu zabiegu nie były sterylne lub po zabiegu rana nie była odpowiednio pielęgnowana;
  • paraliż twarzy – jeżeli trafi się na nerw.

Kolejnym zagrożeniem jest to, że kolczyk może się wyrwać np. podczas snu.

Jeżeli natomiast zabieg taki wykona się w zbyt młodym wieku (przed 16. rokiem życia), może nastąpić:

  • migracja – przesunięcie kolczyka;
  • przerost blizn;
  • wrośnięcie kolczyka w ciało – wtedy potrzeba jest już  interwencja chirurga.

W takim razie jeszcze raz warto powtórzyć, że zabieg powinien być wykonany w salonie przez osobę, która posiada odpowiednie kwalifikacje – to zmiesza ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów.

Zobacz też: Kolczyk w łechtaczce - sposób na orgazm?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/4 lata temu
Przestańcie pisać bzdury żę kosmetyczka robi dobrze!!! Jeśli chcecie mieć prawidłowo zrobiony kolczyk idźcie do profresjonalnego pircera.
/5 lat temu
;p
/5 lat temu
powiem tak ; nie robi sie tego samemu !! znam osobe ktora miala miejscowa martwice przez natrafienie na nerwa jakiegos i miala czarne usta od srodka a teraz ma krzywe usta i wyglada jak by miala tak od urodzenia . Sama mam robcie tylko u kosmetyczki koszt od 80 zl ale masz gwarancje ze ebdzie git .
POKAŻ KOMENTARZE (6)