POLECAMY

Jak usunąć włosy na twarzy?

Nieestetyczny wąsik? Niechciane włoski na brodzie? Panie, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy, testują różne sposoby depilacji: pęsetą, maszynką do golenia czy poprzez zabiegi laserowe. Który z nich jest najmniej bolesny i najbardziej skuteczny?
Jak usunąć włosy na twarzy? fot. Fotolia

Usuwanie pojedynczych włosów pęsetą. Czy warto?

Usuwanie włosków na twarzy jest dla wielu pań krępujące. Istnieje wiele metod, które pozwalają na eliminację zbędnego owłosienia  i pozbycie się problemu. Jedną z nich jest wyrywanie włosów za pomocą pęsety.

Oczywiście, zabieg usuwania włosków pęsetą musi być powtarzany w regularnych odstępach czasu. Należy wspomnieć, że usuwanie włosów w ten sposób jest bolesne i może prowadzić do podrażnień wrażliwej skóry twarzy. W związku z tym powinniśmy nawilżać obszary, z których najczęściej wyrywamy włosy. Jest to potrzebne również ze względu na to, że włosy często wrastają i tworzą się nieestetyczne, czerwone krostki.

Włosy rosną zazwyczaj na wybranych obszarach twarzy: najczęściej spotykamy je w okolicach ust, na brodzie i na szyi. Problem dotyka nie tylko starszych kobiet, które przechodzą okres menopauzy, ale również młodych dziewcząt. Wszystko zależy od koloru włosów i karnacji skóry.

Kobiety o ciemnych, bądź czarnych włosach muszą pogodzić się z tym, że meszek na ciele będzie mocno widoczny, a one same będą borykać się z problemem nadmiernego owłosienia. Nie warto więc usuwać włosów z obszaru całego ciała, pozbywamy się jedynie owłosienia, które jest mocno widoczne i uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie.

Zabieg laserowy czy depilacja woskiem w domu?

Kobiety, które nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z problemem nadmiernego owłosienia, mogą zdecydować się na zabieg laserowy.

Laserowa depilacja jest ostatnio bardzo popularna. Na szczęście pojedynczy zabieg nie jest drogi. Laserowe usuwanie włosków z twarzy obejmuje jedynie niewielki obszar ciała, przez co całkowity koszt zabiegu nie przekracza kilkudziesięciu złotych. Efekty takiego zabiegu są zaś widoczne nawet przez kilka miesięcy.

Zabieg powinien być odnawiany co dwa lub trzy miesiące. Z czasem okresy przejściowe pomiędzy zabiegami wydłużą się nawet do pół roku.

Laserowa depilacja ma same plusy: nie musimy obawiać się, że na twarzy pojawią się blizny, krostki czy zaczerwienienia. Inaczej rzecz się ma z depilacją przy pomocy specjalnych plastrów czy wosku. Jeżeli mamy wrażliwą skórę, możemy spodziewać się, że nawet kilka dni po depilacji będziemy musieli zmagać się z zaczerwienieniami i krostami na twarzy.

Zobacz też: Plamy na skórze - jak usunąć przebarwienia?

Czy warto używać maszynki do golenia?

Usuwanie włosków z kobiecej twarzy nigdy nie powinno się odbywać za pomocą depilatora czy maszynki do golenia. Depilator nie nadaje się do niektórych partii ciała –przede wszystkim do skóry twarzy i miejsc intymnych.

Używanie depilatora może prowadzić do trwałego naruszenia naskórka i przesuszania się skóry w wybranych obszarach.

Maszynka do golenia może wydawać się zaś bardzo szybkim i skutecznym rozwiązaniem problemu – nic bardziej mylnego. Włosy po takich zabiegach będą bowiem ciemne, mocne i grube. Golenie powinno być wtedy powtarzane w odstępach jednego, ewentualnie dwóch dni.

Zobacz też: Depilacja laserowa - którą metodę wybrać?

Materiał przygotowany przez Klinikę Handsome Men.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/rok temu
z tymi krostkami po plastrach to racja, też miałam taką reakcję. nie wiem czy to nieumiejętne posługiwanie się na własną rękę plastrami czy może zwyczajnie reakcja na wosk. co do tej końcówki z epilatorem do szczoteczki z braun face to muszę przyznać, że urządzenie jest bardzo precyzyjne i chyba nic tak dobrze nie czwyta tych nawet najdelikatniejszych meszków nad górną wargą czy na policzkach
/rok temu
ja od jakiegoś czasu używam urządzenia Braun Face, którym mogę zarówno oczyszczać twarz i ja depilować, wyrywanie włosków przy użyciu pęsety było zbyt męczące i niedokładne, dlatego cieszę się że natrafiłam na to urządzenie bo bardzo mi pomogło przy codziennej pielęgnacji twarzy, sprawdza się w domu rewelacyjnie. Kiedyś jak używał plastrów do depilacji twarzy to wyskakiwały mi straszne krostki, też tak macie, czy tylko u mnie wystąpiła taka reakcja?
/rok temu
u mnie do takich problematycznych sfer na twarzy jak policzki, okolice czoła czy brody, a nawet górna warga i szyja dobrze spisuje się końcówka do depilacji z braun face. bolesność kwestia sporna, bo każda z nas ma pewnie inny próg bólu, ale urządzenie chwyta u mnie nawet takie mini włoski, więc i pewność siebie wrzasta od razu
POKAŻ KOMENTARZE (6)