POLECAMY

Włosy w nietypowych dla kobiety miejscach

Nasza czytelniczka zwraca się do naszej ekspertki z pytaniem, czy porost włosów w miejscach nietypowych dla kobiet tj. na udach, brodzie i piersiach powinien niepokoić i wymaga konsultacji lekarskiej? Jak bezpiecznie usunąć włosy z tych miejsc? Jaką metodę depilacji wybrać?

Problem - włosy w nietypowych dla kobiety miejscach

Mam 34 lata od kilku lat zauważyłam coraz więcej włosów w nietypowych jak dla kobiety miejscach: udach, brodzie, piersiach. Czy powinnam zgłosić się do lekarza? Depilacja chemiczna pomaga mi tylko na kilka dni. Ewa z Łodzi

Rozwiązanie - konsultacja lekarska i epilacja

Z całą pewnością powinnaś udać się do endokrynologa i wykonać odpowiednie badania. Niezbędne może być leczenie hormonalne - to podstawa. W drugiej kolejności powinnaś pomyśleć o metodach depilacji.

Zobacz także: Jaki jest najlepszy sposób depilacji, gdy ma się wrażliwą skórę?

Najskuteczniejszą metodą redukcji owłosienia jest epilacja metodą BLEND lub laserowa. Metoda BLEND jest metodą trwałego usuwania włosów, która łączy w sobie działanie termolizy i elektrolizy. Równoczesne zastosowanie prądu stałego i zmiennego powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego.

Fotoepilacja polecana jest w przypadku włosów ciemnych (zawierających znaczną ilość barwnika) i jasnej skóry (skóra nie może być opalona, gdyż może dochodzić do oparzeń).

Masz problemy z trądzikiem, suchą skórą, cellulitem albo kosmetykami do pielęgnacji ciała? Zapytaj eksperta jak im zaradzić. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady kosmetologa.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
też mam problemy , ale żyję i nie biorę żadnych hormonów .