Lato pachnie obłędnie. Latem idziemy na żywioł: wystawiamy na słońce ciało, pozwalamy, by promienie smagały naszą twarz, a wiatr rozwiewał włosy

Materiały prasowe fot. Materiały prasowe
To sama przyjemność i korzyść dla naszego samopoczucia, jednak taka beztroska może się odbić na kondycji cery i włosów. Czy to znaczy, że mamy zrezygnować z letnich przyjemności? Absolutnie nie! Cieszmy się latem i słońcem, ale postawmy na odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu – po powrocie z wakacji będziemy nie tylko wypoczęte, ale też odmłodzone i promienne.
/ 06.07.2023 09:30
Materiały prasowe fot. Materiały prasowe

Nawilżaj twarz muśnięta słońcem

By wspomóc skórę przesuszoną słońcem i wiatrem, warto dać jej mocny zastrzyk energii, nawilżenia i otulenia. Taką rolę spełnia serum, czyli skoncentrowana dawka silnie działających składników, dobroczynnych dla skóry. Takie jest np. Ultranawilżające serum w płynie Hydra Vegetal Non-Stop 100 H Yves Rocher (79 zł/30 ml). Zawiera wyciąg z edulisa, rośliny o unikatowych właściwościach nawadniających, który pomaga nie tylko skórę nawilżyć, ale też gromadzić wodę w jej najgłębszych warstwach. Dzięki temu już po pierwszym zastosowaniu cera wygląda na mniej zmęczoną, promienną i odmłodzoną.
 
Z wiatrem we włosach…
… będzie bezpiecznie, jeśli latem zastosujesz odpowiednią pielęgnację, która ochroni włosy przed zbyt silnym i niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Warto zadbać nie tylko o same kosmyki, ale także o skórę głowy. Tak jak serum do twarzy daje cerze turbodawkę odżywienia, tak serum do skóry głowy troszczy się o skalp i włosy. Po kontakcie ze słońcem, targane wiatrem, moczone w morskiej wodzie, włosy mogą się nadmiernie przesuszać, kruszyć, stają się matowe. Tu z pomocą przychodzi np. Serum Nawilżające Wcierka do przesuszonej skóry i włosów Yumi (24,99 zł/50 ml). Zawiera 99% ekstrakt z liści aloesu, który działa łagodząco, nawilżająco i pielęgnuje osłabione kosmyki. W serum są także silnie skoncentrowany ekstrakt z lukrecji, betaina, alantoina, glukonolakton czy kwas hialuronowy. Wszystko to sprawia, że włosy szybko wracają do formy, odzyskują blask i miękkość, a skóra głowy jest zdrowa i bez podrażnień.
 
Na co dzień można stosować np. Tonik Kaminomoto Ladies EX, który wzmacnia i odżywia cebulki, a przez to pobudza wzrost włosów. Preparat zawiera unikalne substancje roślinne, wzmacniające włosy i zapobiegające ich wypadaniu, czyli Kamigen E, Kamigen K i CS-Base.
 
Po każdym myciu włosów warto stosować dobrą odżywkę – najlepiej taką, która ma zdolność silnego nawilżania. Takie są odżywki Hair We Are Anwen, np. Emolientowa odżywka do średniej porowatości włosów (29,99 zł/200 ml). Zawiera oleje: rycynowy, z orzechów Makadamia i nasion brokuła, które zapobiegają nadmiernej utracie wody i ograniczają negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Bogaty w emolienty skład sprawia, że jest ona świetnym produktem domykającym codzienną pielęgnację.
Gdy jest upalnie, chcemy odpocząć od mocnych zapachów perfum – zamiast orientalnych, wybieramy raczej lekkie wody o woni owoców, podobają nam się nuty morskie, delikatne. Latem lubimy też bardziej poeksperymentować z zapachami. Do takich poszukiwań świetnie sprawdza się perfumiarski koncept Made in Lab. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie jakość, ale też ważna jest dla nich oszczędność. Z Made in Lab to możliwe: w poszukiwaniu zapachu idealnie pasującego do letniego popołudnia czy wieczoru wejdź na stronę.