Ulubione perfumy Francuzek: to tak pachną mieszkanki Paryża, Lyonu oraz Marsylii. To kultowe, ponadczasowe kompozycje

Francuzki szaleją na punkcie tych zapachów. Fanki mocnych, a jednocześnie romantycznych kompozycji na pewno znajdą tu coś dla siebie. Francuzki kochają przede wszystkim uniwersalne, ponadczasowe i kultowe zapachy, które na pewno znasz i być może masz także na swojej toaletce. Zobacz, czym pachnie Paryż.
/ 23.04.2024 05:30

O Francuzkach mówi się, że są królowymi seksapilu, sensualności i drapieżnej elegancji. Cenią sobie naturalność oraz subtelny wdzięk, ale w perfumach szukają często mocnych, lekko nawet duszących, przydymionych zapachów. Nie pogardzą jednak też kompozycjami kwiatowymi i nutami fougere. Oto ranking 10 zapachów, które możesz spotkać na ulicach Francuskich miast.

Spis treści:

  1. Francuzki są wierne swoim perfumom
  2. Jak pachną Francuzki?
  3. Najpiękniejsze zapachy dla kobiet według Francuzek

Francuzki są wierne swoim perfumom

We Francji, a szczególnie w większych miastach, często mówi się, że kobieta powinna wybrać swój ulubiony zapach do "trzydziestki" i trzymać się go przez kolejne trzydzieści lat. Rzeczywiście, mieszkanki Francji bardzo mocno przywiązują się do zapachów, które lubią, w szczególności do tych kultowych, znanych i niezmienianych od setek lat.

Nie oznacza to jednak, że nie mają na swojej toaletce pachnącej kolekcji. Wiele kobiet wybiera 2-3 zapachy na wiosnę i lato oraz 2-3 na jesień i zimę. Te pierwsze są bardziej lekkie i rześkie, a drugie - mocne, zmysłowe, w stylu femme fatale. Francuzki nie lubią także zamienników i odpowiedników drogich perfum. Zdecydowanie bardziej stawiają na oryginalne kompozycje, nawet jeśli muszą długo na nie odkładać.

Jak pachną Francuzki?

Kobiety we Francji są przywiązane nie tylko do tego, co kultowe i dobrze znane, ale także do tego, co... francuskie. Zdecydowane triumfy w rankingu perfum święcą rodzime marki, takie jak Lancôme, Yves Saint Laurent, Givenchy oraz oczywiście ikona francuskiej mody oraz urody - Chanel.

Francuzki stawiają przede wszystkim na trwałe nuty zapachowe w perfumach, ale także na akordy kwiatowe i owocowe. Rzadziej stawiają na nuty orientalne, choć ich tych nie brakuje na ulicach Francji. W perfumach ważne są przede wszystkim ambra, paczula, wanilia, akordy skórzane oraz piżmo. Francuzki nie przejdą obojętnie także obok róży i konwalii, a także kawy czy kakao. Uwielbiają także ciemne, dymne nuty drzewne oraz słodki aromat pralin.

Najpiękniejsze zapachy dla kobiet według Francuzek

Oto zestawienie zapachów, które bardzo często goszczą w mieszkaniach i torebkach Francuzek. Czy któryś z nich jest także w Twojej kolekcji?

Czytaj także:
Jak rozpoznać oryginalne perfumy?
Czym są perfumy do włosów?
Eleganckie perfumy damskie

Redakcja poleca

REKLAMA