POLECAMY

Czy wiesz jak wykorzystać ziemniaka do pielęgnacji urody?

Ziemniak ma działanie nawilżające, zmiękczające, bakteriobójcze. Jest stosowany w pielęgnacji cery suchej, zniszczonej, podrażnionej.
Czy wiesz jak wykorzystać ziemniaka do pielęgnacji urody? fot. Czy.wieszjak.pl

Maseczka regenerująco – wygładzająca – ziemniaka umyj, obierz i zetrzyj na tarce. Papkę nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po 20 minutach zmyj letnią wodą.

Maseczka odżywczo - wygładzająca i zmiękczająca – ziemniaka ugotuj w mundurku, rozgnieć i wymieszaj z żółtkiem i kilkoma łyżkami mleka (aby uzyskać konsystencję masy). Papkę podgrzej w garnuszku nad wrzątkiem, nałóż ciepłą na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Po 20 minutach zmyj letnią, a następnie zimną wodą.

Maseczka na powieki zmniejszająca cienie pod oczami – ziemniaka umyj i zetrzyj. Papkę nałóż na zamknięte oczy, przyłóż gazę albo waciki. Po 20 minutach zdejmij gazę, zmyj powieki letnia woda i nałóż krem pod oczy.

Krem do rąk - 3 ziemniaki ugotuj, rozgnieć, dodaj łyżkę gliceryny i łyżkę oleju słonecznikowego. Wymieszaj składniki do uzyskania gładkiej konsystencji. Nałóż masę na umytą skórę dłoni i wcieraj na noc. Załóż cienkie bawełniane rękawiczki a rano opłucz ręce letnia wodą i pokremuj.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)