POLECAMY

Czy wiesz jak wykonać masaż twarzy?

Masaż twarzy ma działanie upiększające i relaksujące. Umiejętnie wykonany pomoże ci podnieść poziom elastyczności skóry i zapobiec powstawaniu zmarszczek. Dzięki poniższym wskazówkom twoja skóra stanie się jędrna i gładka.
Czy wiesz jak wykonać masaż twarzy?

Na początku wyczyść dokładnie skórę twarzy. Następnie przygotuj krem, może to być na przykład nawilżający krem z wyciągiem z aloesu, dobry dla każdego rodzaju cery. Zaaplikuj krem i rozsmaruj go okrężnymi ruchami.

Następnie zacznij masaż podbródka na jego spodzie i stopniowo kieruj się do góry wzdłuż żuchwy. Twoje ruchy powinny być powolne i pociągłe. Później masuj podbródek w tym samym kierunku zaczynając w tym samym miejscu, ale wykonując ruchy okrężne.

Masuj pociągłymi ruchami od spodu podbródka do nosa i dalej od nosa do środka czoła. Wykonaj kilka wolnych pociągnięć i później  kilka ruchów okrężnych. Następnie złap delikatnie płatki uszu, ściśnij je leciutko i wykonuj ruchy okrężne. Zacznij masaż skroni i potem opuszkiem palca środkowego masuj punkt między brwiami.

Oklepuj delikatnie całą twarz opuszkami wszystkich placów. Masuj w ten sposób czoło, okolice oczu, policzki, okolice ust oraz podbródek.

Na koniec potrzyj o siebie obie dłonie tak, by się rozgrzały i przyłóż je na okolice oczu, ale tak, by nie dotykały powiek. Powtórz tą czynność dwa lub trzy razy.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)