POLECAMY

Czy wiesz jak wykonać depilację twarzy?

Wąsik bądź też inaczej meszek nad górną warga może być dla wielu kobiet krępujący. Na szczęście istnieje wiele metod depilacji, które pozwolą skutecznie się go pozbyć. Oto kilka z nich.
Czy wiesz jak wykonać depilację twarzy?

Usuwanie włosków za pomocą pincety to metoda dobra, ale tylko dla pojedynczych włosków (np. na brodzie). W przypadku włosków nad górną wargą sprawdzi się raczej u blondynek ze słabym, jasnym zarostem.

Odradzam zdecydowanie golenie wąsika za pomocą maszynki, ponieważ włoski odrosną grubsze, ciemniejsze i to dość szybko.

Skuteczną, szybką, a do tego tanią  metodą są plastry z woskiem. Trzeba je rozgrzać w dłoniach, przykleić i zerwać energicznym ruchem ręki. Odrastające włoski pojawią się dopiero po dwóch tygodniach i będą znacznie słabsze.

Bardzo łatwą i bezbolesną metodą, w stosunku do plastrów z woskiem, są kremy do depilacji. Wystarczy nałożyć krem, odczekać z 5 minut, aż włoski się rozpuszcza i następnie zdjąć krem za pomocą specjalnej szpatułki. Włoski pojawią się po około tygodniu.

Depilacja laserowa jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wąsika. Jest on idealny dla brunetek z ciemnym i grubym wąsikiem nad wargą. Jedyny minus to cena zabiegu  - około 200 zł za usunięcie wąsika. Musimy również pamiętać, że zabieg ten należy powtarzać. Sukces w likwidacji zarostu osiągniemy dopiero po minimum 3 zabiegach.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)