POLECAMY

Czy wiesz jak uzdrowić paznokcie domowymi sposobami?

Paznokcie są wizytówką każdego człowieka. Każdy z nas marzy, aby były zdrowe i zadbane. Jak to osiągnąć?
Czy wiesz jak uzdrowić paznokcie domowymi sposobami? fot. Czy.wieszjak.pl

Przebarwione paznokcie z żółtymi i brązowymi plamami da się uratować. Przemywaj raz dziennie płytkę swoich paznokci świeżym sokiem z cytryny. Następnie wmasuj w nie krem, aby całość dłoni nie została wysuszona przez cytrynę.

Na paznokcie łamliwe oraz kruche najlepszym lekarstwem jest witamina E i F. Możesz zakupić ją w kroplach i wmasowywać lub przyjmować witaminę doustnie.

Paznokcie rozdwojone najlepiej uratować naparem ze skrzypu polnego. Wzmocni on płytki. Jednocześnie, świetnym sposobem jest kąpiel w mleku.

Cienkie i słabe paznokcie wzmocnisz kąpielą w ciepłej oliwie z oliwek lub w oleju rycynowy. Każde moczenie powinno trwać 5 minut. Pamiętaj, aby po kąpieli, nie wycierać dłoni, aby wszystko dokładnie wsiąkło.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
Mimo wszystko wolę korzystać po prostu z kosmetyków. Odżywka szybciej działa, a metody, które opisujesz raczej nie przynoszą szybkich efektów. Długo się starałam o posiadanie takich paznokci. I je mam. Wiem również, że takie rzeczy nigdy łatwo i szybko nie przychodzą...
/5 lat temu
Dobrym naturalnym sposobem jest też wcieranie oleju rycynowego albo oliwy z oliwek.
/6 lat temu
Domowymi sposobami? Moje paznokcie udało się doprowadzić do normalności dopiero dzięki odżywce New Nails. Trochę to trwało, ale przynajmniej mam nauczkę na przyszłość - nie korzystajcie z kiepskich kosmetyków. Ja tak robiłam. Teraz już jestem mądrzejsza...