POLECAMY

Czy wiesz jak upiększyć skórę za pomocą świeżych truskawek?

Słyszałaś nie raz, że owoce to zdrowie i powinnaś je jeść jak najczęściej. Wyobraź sobie, że truskawki mogą pozytywnie wpłynąć także na Twoją urodę, upiększając skórę.

Truskawka zawiera bardzo duże ilości witaminy C, która uczestniczy w produkcji i formowaniu się włókien kolagenowych, które podtrzymują skórę. Warto o tym pamiętać, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie sam wyprodukować witaminy C.

By dostarczyć organizmowi jak najwięcej witaminy C, jedz niekrojone truskawki. Pokrojone, mają kontakt z powietrzem i szybko tracą wartości odżywcze.

Możesz przyrządzić sobie truskawkowy koktajl. Zmiksuj truskawki z lodem i udekoruj miętą. Wypij natychmiast, by nie stracił walorów odżywczych.

Zrób domową maseczkę z truskawek. Jeśli będziesz ją stosować co kilka tygodni – zwęzisz i rozjaśnisz przebarwienia. Garść rozgniecionych truskawek wymieszaj z sokiem z jednej cytryny i połową filiżanki jogurtu sojowego. Schłodź w lodówce, następnie zaaplikuj na twarz i szyję. Zrelaksuj się przez pół godziny, a potem zmyj maseczkę wodą. Nie zapomnij o posmarowaniu twarzy kremem z filtrem, ponieważ promienie słoneczne w kontakcie z witaminą C mogą wywołać podrażnienia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)