POLECAMY

Czy wiesz jak uniknąć najczęstszych błędów w pielęgnacji urody?

Wiele osób popełnia błędy w pielęgnacji ciała i włosów - w ten sposób bardziej sobie szkodzą niż pomagają. Sprawdź, co robisz źle, pielęgnując ciało i jak możesz to zmienić.

Nie nakładaj odżywki na całe włosy. Zacznij dopiero od wysokości na poziomie uszu i wcieraj aż do końcówek. Unikniesz niepotrzebnego obciążenia włosów i szybkiego przetłuszczanie się.

Po nałożeniu kremu nawilżającego, nie kładź od razu podkładu. Musisz poczekać, aż krem się wchłonie, inaczej podkład będzie się wałkował i zostaną smugi.

Zbyt długie trzymanie szamponu na włosach wbrew pozorom im nie pomoże. Czym innym jest usunięcie brudu i tłustej powłoki, a czym innym oczyszczenie włosa z jego naturalnej powłoki ochronnej. Szampon wcieraj przez 2-3 minuty maksymalnie. Pamiętaj także, aby nie myć włosów zbyt często. Zdecydowanie odradzam codzienne mycie głowy - włosy przyzwyczajaj się do codziennej pielęgnacji i szybciej się przetłuszczają.

Nakładanie zbyt ciemnego podkładu, aby uzyskać efekt opalenizny, jest najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety, zwłaszcza latem. Niestety uzyskasz raczej efekt sztuczności. Lepiej wyjdź na słońce, albo użyj samoopalacza, ewentualnie pudru brązującego. Pamiętaj jednak, aby nakładać go na gładką cerę, bez widocznych   zmian i niedoskonałości. Przed nałożeniem samoopalacza najlepiej dzień wcześniej zrobić dokładny peeling.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
Rzeczywiście nie należy wcierać odżywki w skórę głowy,ponieważ można wywołać podrażnienia,łupież albo łojotok ;)
/8 lat temu
Rzeczywiście nie należy wcierać odżywki w skórę głowy,ponieważ można wywołać podrażnienia,łupież albo łojotok ;)
/8 lat temu
Z tymi włosami to prawda! kiedyś pytałam moją fryzjerke, a chodze do naprawde dobrego salonu we Wrocławiu, i powiedziała mi, że nie każdy szampon mozna trzymac na wlosach długo. Kamilos wydaje mi sie,ze w programie byla mowa o zwyklym szamponie, bez wlasciwosci nawilzajacych. Nawilżające możesz trzymac do 5 minut nawet. Inaczej rzczywiscie szapnon wyżera warstwe ochronna włosa.
POKAŻ KOMENTARZE (2)