POLECAMY

Czy wiesz jak prawidłowo dbać o higienę intymną?

Higiena intymna to ważna sprawa – mydło i woda nie wystarczy, szczególnie, że często jesteśmy odcięci od prysznica czy bidetu.

Może śmiesznie to zabrzmi, ale „podmywać się” trzeba jak najczęściej. Najwygodniej zainstalować sobie w domu bidet, można też korzystać z prysznica. Jeżeli w pracy lub na uczelni nie ma takiego komfortu – warto zaopatrzyć się w opakowanie chusteczek nawilżanych – są dostępne specjalne do higieny intymnej.

Czym się myć? Najlepiej płynami do higieny intymnej – ale tu uwaga – muszą być o odczynie lekko kwasowym, czyli poniżej pięciu pH. Myć się najlepiej ręką – gąbki, myjki i inne to zbiorowisko grzybów. Można też do wody wkraplać odrobinę cytryny.

Warto zadbać o to, aby do osuszania okolic intymnych mieć oddzielny ręcznik – ważne, żeby delikatnie i dokładnie usunąć pozostałości wody.

Bieliznę trzeba dobierać z głową – najlepsza jest bawełniana. Ta sztuczna, choćby nie wiem jak seksowna może mieć zły wpływ na utrzymanie zdrowia, a także sprzyja poceniu i wydzielaniu przykrego zapachu, ponadto ogranicza przepływ powietrza.

Wkładki higieniczne, znacznie pomagają utrzymać higienę intymną. Tutaj jednak należy zwrócić szczególną uwagę na jakość tego typu produktów – powinny zapewniać przewiewność. Odrzucamy wszelkie wkładki zapachowe czy kolorowe – najlepsze są zwykłe, cienkie, bezzapachowe, nie spowodują podrażnień. Podczas miesiączki nasilamy wszelkie staranie o higienę intymną.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)