POLECAMY

Czy wiesz jak dobrać perfumy do rodzaju skóry?

Nie wszystkie kobiety wiedzą, że każdy rodzaj skóry wymaga innych perfum. Zapach inaczej utrzymuje się na skórze suchej, a inaczej na tłustej. Sprawdź, jakie perfumy powinnaś wybierać w drogeriach.

Skóra sucha - powinieneś unikać perfum o dużej zawartości alkoholu, ponieważ alkohol jeszcze bardziej wysuszy twoją skórę. Wybieraj delikatne wody toaletowe lub perfumy bezalkoholowe (pytaj w dobrych drogeriach), a najlepiej jeżeli używałabyś tylko mgiełek perfumowanych.

Skóra tłusta - nie ma dla niej przeciwwskazań. Można używać każdych produktów zapachowych (perfum, wód toaletowych, mgiełek itp.), jednak należy pamiętać, że na skórze tłustej perfumy utrzymują się wyjątkowo długo i pachną intensywniej niż na pozostałych rodzajach. Nie powinnaś więc nakładać zbyt dużo zapachu na ciało.

Skóra normalna - nie ma przeciwwskazań co do wyboru perfum. Pamiętaj jednak, żeby uważać na zapachy zawierające 80 procentowe stężenie alkoholu. Mogą podrażnić nawet twoją bardzo tolerancyjną skórę.

Skóra wrażliwa - powinnaś zrezygnować z perfum o wysokim stężeniu alkoholu (75% i więcej). Nie powinnaś również używać mocnych, duszących zapachów, które z reguły mają więcej utrwalaczy w składzie, drażniących skórę. Powinnaś wybierać delikatne zapachy kwiatowe lub owocowe. Najlepsze dla ciebie będą perfumy bezalkoholowe i mgiełki zapachowe i ewentualnie wody toaletowe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)