Na czym polega manicure hybrydowy?

To jedna z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Jeżeli nie wiesz, na czym polega manicure hybrydowy, to zajrzyj do naszego artykułu.
Na czym polega manicure hybrydowy? fot. FREE

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, w której wykorzystuje się specjalny preparat utwardzany pod lampą UV.  Łączy w sobie zalety tradycyjnego lakieru, manicure żelowego lub akrylowego. Utrzymuje się ok. 2 tygodni. Polega na nałożeniu bazy, lakieru kolorowego i preparatu nawierzchniowego, a każda warstwa jest utrwalana pod lampą UV. Na czym polega innowacyjność tej metody, jak przebiega i ile kosztuje?

9 najładniejszych zdobień na lakierze hybrydowym

Czy warto wykonać manicure hybrydowy?

Każda kobieta pragnie, aby jej dłonie wyglądały pięknie i nieskazitelnie. Istnieje wiele różnorodnych sposobów zdobienia paznokci. Jedną z nich jest manicure hybrydowy, to metoda pozwalająca się cieszyć nienagannym efektem przez ok. 2 tygodnie. Jest bardzo wygodna i jednak przy dłuższym stosowaniu może osłabiać paznokcie i przyczyniać się do ich rozdwajania. Dlatego warto zachować zdrowy rozsądek.

4 grzechy główne manicure hybrydowego

Gdzie można wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy można zrobić w domu, pod warunkiem, że dysponujemy specjalną lampą UV. Jednak zdecydowanie lepsze efekty przyniesie wizyta w salonie kosmetycznym. Manikiurzystka dokładniej przygotuje płytkę paznokcia, zanim naniesie preparat oraz równomiernie rozprowadzi bazę, lakier i top coat.

Jak przebiega stylizacja?

Zabieg upiększania paznokci tą metodą rozpoczyna się od tradycyjnego manikiuru, który polega na usunięciu skórek, wypolerowaniu płytek oraz nadaniu im pożądanego kształtu. Tak przygotowane paznokcie pokrywa się bazą, kolorowym lakierem, a na koniec – substancją utwardzającą. Każdą z tych warstw utrwala się za pomocą lampy UV.

Preparatu nie da się usunąć tradycyjnym zmywaczem do paznokci. Można to zrobić w salonie kosmetycznym przy użyciu specjalnego płynu lub acetonu.

9 najładniejszych zdobień na lakierze hybrydowym

Zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które chciałyby przez długi czas cieszyć się pięknie wyglądającymi paznokciami. Większość z nas żyje w ciągłym biegu, w związku z tym nie zawsze możemy znaleźć czas na zabiegi upiększające. Manicure hybrydowy pozwoli nawet najbardziej zapracowanej kobiecie wyglądać idealnie każdego dnia.

Preparaty hybrydowe nie obciążają nadmiernie płytki paznokcia, nie ścierają się, nie tracą koloru ani połysku. Uzyskany efekt jest bardziej naturalny niż wygląd paznokci żelowych czy akrylowych.

Wady manicure hybrydowego

Niewątpliwą wadą manicure hybrydowego jest długi czas przygotowania. Stylizacja paznokci trwa stosunkowo długo (ok. 60 minut). Wiele pań może zniechęcić również wysoka cena zabiegu - ok. 100-120 zł.

Mimo wszystko manicure hybrydowy lepiej wykonać w salonie kosmetycznym - wówczas efekt będzie bardziej zadowalający. Kolejną wadą jest konieczność udania się do kosmetyczki w celu usunięcia preparatu. Ponadto po 2 tygodniach hybryda traci walory estetyczne.

Manicure tytanowy lepszy niż hybryda!

Jaka jest cena manicure hybrydowego?

Zdobienie paznokci lakierem hybrydowym trwa około 60 minut. Ceny są bardzo zróżnicowane - zwykle oscylują w granicach 100-120 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (40)
/5 miesięcy temu
Ceny mani hybrydowego w artykule też wydają mi się troszeczkę zawyżone, można chyba znaleźć zabieg wykonany dobrymi produktami (np Neonail) wykonany poniżej 100 pln ;) i to równie profesjonalnie. Byle nie za tanio, bo wtedy faktycznie należałoby się zastanowić, co tam na te nasze paznokcie trafia.
/5 miesięcy temu
Hybrydy robię od dłuższego czasu sama, także koszty stale maleją. Głównie działam na produktach Neonail, pazurków nie krzywdzę acetonem, tylko działam frezarką - i płytka nie była jeszcze nigdy tak mocna :) nic tylko polecać.
/6 miesięcy temu
Można po prostu samemu w domu. Ja chodzę do kosmetyczki ale wiem że parę znajomych same sobie robią. Ja lubię chodzić bo moja Aga ma w gabinecie taki wybór kolorów, ma od semilaca lakiery i są tak piękne :) i nigdy nie miałam problemu żeby mi coś odprysło.
POKAŻ KOMENTARZE (37)