Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem? To łatwiejsze niż myślisz!

Szkoda ci czasu na wizytę w salonie manikiuru? Usuń hybrydę sama!
Joanna Futkowska / 5 miesięcy temu
Jak zdjąć hybrydę domowym sposobem? To łatwiejsze niż myślisz! fot. FREE

Lakier hybrydowy to wspaniały wynalazek. Pokochałyśmy go za to, że jest prawie niezniszczalny. Podczas gdy zwykły lakier często nie wytrzymuje nawet kilku dni,  hybryda bez odprysków trzyma się około dwóch, a nawet trzech, tygodni. Nawet, gdy trafi się nam wielkie sprzątanie. I ciągle wygląda efektownie.

Ale jak wiadomo nie ma róży bez kolców. Wadą hybrydy jest to, że wyjątkowo trudno się zdejmuje. Do niedawna trzeba to było robić w salonie manikiuru, teraz można już bez problemu usunąć hybrydę w domu. Koszty tego będą niewielkie, a efekt, jeśli zrobisz to prawidłowo – porównywalny.

Co ci będzie potrzebne do zdjęcia hybrydy?

 • płyn do usuwania lakieru hybrydowego (musi zawierać aceton). Niektórzy zmywają hybrydę samym acetonem, ale to wersja bardziej hardkorowa dla płytek i skórek,
 • waciki kosmetyczne,
 • folia aluminiowa (może być spożywcza), można też zamiast tego zakupić specjalne folie do usuwania hybrydy,
 • drewniane patyczki,
 • drobnoziarnisty pilnik,
 • oliwka pielęgnacyjna do paznokci.

Jak zdjąć hybrydę w domu?

 1. Lekko spiłuj pilnikiem wierzchnią warstwę lakieru (top), tak by stał się matowy.
 2. Zabezpiecz skórki wokół  paznokci, smarując je oliwką. 
 3. Zamocz wacik (najlepiej przekrojony na pół) w płynie do usuwania hybrydy, dokładnie dociśnij go do całej płytki paznokcia, owiń folią aluminiową.
 4. Po upływie 10-15 minut zdejmij folię i delikatnie spróbuj czy lakier już schodzi. Jeśli tak, zeskrob hybrydę delikatnie patyczkiem, nie dociskając go mocno do płytki. Jeśli lakier całkiem nie zejdzie, nałóż jeszcze raz na kilka minut płyn na waciku i owiń folią. A gdy go zdejmiesz, usuń resztki lakieru.
 5. Wmasuj w paznokcie i skórki oliwkę, a w dłonie krem nawilżający. Ten zabieg pielęgnacyjny powtarzaj codziennie, bo paznokcie i skórki po operacji zdejmowania hybrydy są mocno przesuszone (aceton bardzo je wysusza).
 6. Zaaplikuj paznokciom dobrą odżywkę.

Więcej na temat paznokci:Jakie paznokcie do granatowej sukienki? Tylko nie granat!
7 obłędnych kolorów lakierów, które będą pasować do letnich ciuchów

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)