Manicure biologiczny to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg, który odżywia, regeneruje i wzmacnia paznokcie. Płytki stają się błyszczące i odzyskują równą powierzchnię. Jego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie paznokci, głównie z pozostałości po lakierach i bezbarwnych odżywkach.
Manicure biologiczny polecany jest przede wszystkim osobom, które mają problem z rozdwajającymi się paznokciami, mają nierówną płytkę paznokcia oraz suche, odstające skórki.
Spis treści:
- Na czym polega manicure biologiczny?
- Jak wykonać manicure biologiczny?
- Manicure biologiczny - przeciwwskazania
- Ile kosztuje manicure biologiczny?
Na czym polega manicure biologiczny?
Manicure biologiczny odbywa się z użyciem wyłącznie drewnianych, szklanych lub plastikowych narzędzi - nie ma mowy o stosowaniu metalowych przyborów (dlatego w niektórych salonach można spotkać się z nazwą manicure bezcążkowego).
Taki manicure nie tylko pielęgnuje płytkę paznokcia i pozwala zmniejszyć widoczność skórek do minimum bez konieczności ich wycinania, ale również pomaga przywrócić paznokciom pożądany kształt i równą powierzchnię.
Manicure biologiczny można wykonać w gabinecie kosmetycznym albo samodzielnie w domu. Zabieg trwa średnio około 30 minut.
fot. Manicure biologiczny/ Adobe Stock, Rido
Jak wykonać manicure biologiczny?
Płytki paznokci są dokładnie oczyszczane, a skórki są zmiękczane i odsuwane drewnianym patyczkiem. Następnie w całe paznokcie wcierana jest specjalna oliwka o nawilżającym i odżywiającym działaniu.
Manicure biologiczny w domu krok po kroku:
- Zacznij od dokładnego oczyszczenia płytki paznokci z zalegających na niej resztek, pozostałych po lakierze. Użyj do tego zmywacza i pilniczka.
- Teraz czas na zmiękczenie skórek. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego preparatu albo namoczyć dłonie w wodzie.
- Odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka.
- Za pomocą papierowego lub szklanego pilniczka, nadaj paznokciom odpowiedni kształt.
- Wetrzyj w paznokcie i skórki (aż do wchłonięcia) nawilżający olejek. Możesz też sięgnąć po jeden z przepisów na domowe odżywki do paznokci.
Po wykonaniu manicure biologicznego możesz pomalować paznokcie tradycyjnym lakierem lub wykonać manicure hybrydowy. Zanim nałożysz lakier, odtłuść płytkę.
Manicure biologiczny – przeciwskazania
Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są stany zapalne na skórze dłoni, alergia, skaleczenia w obrębie płytki oraz choroby paznokci takie jak grzybica i drożdżyca.
Ile kosztuje manicure biologiczny?
Cena manicure biologicznego waha się od 30 zł do 50 złotych. Wszystko zależy od miasta i renomy salonu, w którym jest wykonywany.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 20.01.2021
Czytaj także:
Na czym polega manicure kauczukowy?
Manicure japoński - czy warto go wykonać?