Manicure biologiczny fot. Adobe Stock

Manicure biologiczny - na czym polega, jak go zrobić i ile kosztuje?

Manicure biologiczny sprawia, że paznokcie wyglądają na zdrowe i zadbane. Do jego wykonania używa się wyłącznie drewnianych, szklanych i plastikowych przyborów.
Małgorzata Machnicka / 20.01.2021 13:06
Manicure biologiczny fot. Adobe Stock

Manicure biologiczny to bezinwazyjny i bezpieczny zabiegktóry odżywia, regeneruje i wzmacnia paznokcie. Płytki stają się błyszczące i odzyskują równą powierzchnię. Jego głównym zadaniem jest dokładne oczyszczenie paznokci, głównie z pozostałości po lakierach i bezbarwnych odżywkach.  

Manicure biologiczny polecany jest przede wszystkim osobom, które mają problem z rozdwajającymi się paznokciami, mają nierówną płytkę paznokcia oraz suche, odstające skórki.

Na czym polega zabieg?

Manicure biologiczny odbywa się z użyciem wyłącznie drewnianych, szklanych lub plastikowych narzędzi - nie ma mowy o stosowaniu metalowych przyborów (dlatego w niektórych salonach można spotkać się z nazwą manicure bezcążkowego). 

Taki manicure nie tylko pielęgnuje płytkę paznokcia i pozwala zmniejszyć widoczność skórek do minimum bez konieczności ich wycinania, ale również pomaga przywrócić paznokciom pożądany kształt i równą powierzchnię.  

Manicure biologiczny można wykonać w gabinecie kosmetycznym albo samodzielnie w domu. Zabieg trwa średnio około 30 minut.

Manicure biologiczny w domu krok po kroku

Płytki paznokci są dokładnie oczyszczane, a skórki są zmiękczane i odsuwane drewnianym patyczkiem. Następnie w całe paznokcie wcierana jest specjalna oliwka o nawilżającym i odżywiającym działaniu.

  1. Zacznij od dokładnego oczyszczenia płytki paznokci z zalegających na niej resztek, pozostałych po lakierze. Użyj do tego zmywacza i pilniczka.
  2. Teraz czas na zmiękczenie skórek. Możesz to zrobić za pomocą specjalnego preparatu albo namoczyć dłonie w wodzie. 
  3. Odsuń skórki za pomocą drewnianego patyczka.
  4. Za pomocą papierowego lub szklanego pilniczka, nadaj paznokciom odpowiedni kształt. 
  5. Wetrzyj w paznokcie i skórki (aż do wchłonięcia) nawilżający olejek. Możesz też sięgnąć po jeden z przepisów na domowe odżywki do paznokci.

Po wykonaniu manicure biologicznego możesz pomalować paznokcie tradycyjnym lakierem lub wykonać manicure hybrydowy. Zanim nałożysz lakier, odtłuść płytkę.

manicure biologiczny w domu
fot. Adobe Stock

Ile kosztuje manicure biologiczny?

Cena manicure biologicznego waha się od 30 zł do 50 złotych. Wszystko zależy od miastai renomy salonu, w którym jest wykonywany. 

Więcej o pięknych paznokciach:
Na czym polega manicure kauczukowy?
Manicure japoński - czy warto go wykonać?