Toner do blond włosów fot. Adobe Stock

Toner do włosów blond - jak go używać, aby uzyskać piękny odcień?

Toner do włosów blond pomaga pozbyć się niechcianych, żółtych tonów ale może też zupełnie zmienić ich odcień. Działanie tonera widać już po 5 minutach od pierwszego użycia.
Małgorzata Machnicka / 16.04.2020 12:00
Toner do blond włosów fot. Adobe Stock

Toner do włosów blond używany jest przede wszystkim do neutralizacji niechcianych, żółtych tonów, które bardzo często pojawiają się po kilku tygodniach od farbowania. Ale tonery nie tylko likwidują niepożądane odcienie - potrafią również zmieniać kolor włosów. 

Tonowanie można wykonać zarówno na włosach farbowanych, rozjaśnianych i w naturalnym kolorze. Najbardziej widoczne efekty można uzyskać w przypadku włosów mocno utlenionych. 

Co potrafi toner do blond włosów?

Toner to wybawienie dla blond włosów, ponieważ nie zawiera amoniaku więc dodatkowo nie niszczy i tak przesuszonych już pasm. Toner do włosów zmienia ich odcień już po pierwszym użyciu i w zależności od tego, ile będziesz trzymała go na włosach, efekt będzie utrzymywał się od kilku dni do nawet kilku tygodni

 • Odświeży kolor pomiędzy farbowaniem - jeśli twój blond zaczyna żółknąć i tracić blask, toner jest zdrowszym sposobem przywrócenia go do życia, 
 • Zmienić odcień włosów - blond włosy świetnie „łapią" wszystkie intensywne kolory tonerów np. różowy, niebieski czy fioletowy. Im jaśniejszy kolor włosów - tym mocniejszy efekt uzyskasz,
 • Stworzyć neutralną bazę dla farbowania - wyeliminuje niepożądane ciepłe lub popielate tony, które mogą pojawić po zmyciu farby,
 • Poprawić kolor włosów od razu po farbowaniu - wiadomo, z domowymi eksperymentami bywa różnie. Toner pozwoli wyrównać odcień włosów niemal natychmiastowo. 

Toner do blond włosów może mieć różne kolory. Najczęściej spotykany jest ten fioletowy i niebieski, który służy do neutralizacji żółtych odcieni, ale może być też czarny - jeśli chcemy uzyskać siwe włosy, albo pomarańczowy lub karmelowy - jeśli chcemy ten blond ocieplić.

Jak nakładać toner na blond włosy?

 1. Zacznij od tradycyjnego umycia włosów.
 2. Nałóż odżywkę do włosów i spłucz po kilku minutach.
 3. Na całą długość włosów nałóż toner i pozostaw go na 15 minut. Jeśli chcesz uzyskać mocniejszy i bardziej trwały efekt, możesz zostawić go nawet na 30 minut.
 4. Spłucz ciepłą wodą (zmywanie możesz zakończyć zimnym prysznicem - włosy będą bardziej błyszczące).

Wybrane tonery do blond włosów: 

 • toner do włosów w formie maski koloryzującej Colour Refresh Maria Nila, cena 119 zł,
 • toner do włosów w formie maski Blonde Angel Kevin Murphy, cena 125 zł,
 • toner w formie odżywki do włosów Color Revive Goldwell, cena 55 zł,
 • toner do włosów Ashy Blonde Palette, cena 18,99 zł, 
 • toner koloryzujący Syoss, cena 29,99 zł,
 • toner do włosów w formie odżywki Joanna, cena 12,99 zł.

Więcej o pięknych włosach:

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)