Jak przyspieszyć porost włosów? 6 najlepszych, domowych sposobów

Jak przyspieszyć porost włosów - domowe sposoby fot. Adobe Stock, Siphosethu Fanti/peopleimages.com
Jak przyspieszyć porost włosów? Aby zmobilizować cebulki do pracy, skoncentruj się m.in. na pielęgnacji, zadbaj o dietę i nawodnienie, wysypiaj się i prowadź zdrowy styl życia. Co jeszcze zrobić, aby szybciej rosły? Poznaj 6 sprawdzonych sposobów na mocne, zdrowe i lśniące włosy.
/ 11.08.2023 10:35
Jak przyspieszyć porost włosów - domowe sposoby fot. Adobe Stock, Siphosethu Fanti/peopleimages.com

Tempo wzrostu włosów w dużej mierze zdeterminowane jest przez nasze geny, jednak w grę wchodzą też inne czynniki m.in. wiek, hormony, pielęgnacja, dieta, stan zdrowia, lęki, ciąża i styl życia. Średnio rosną ok. 1 cm w ciągu miesiąca, ale jeśli są zdrowe, rosną szybciej.

Niestety, nie ma magicznej mikstury, która sprawi, że włosy urosną nagle 20 cm. Istnieją jednak sposoby, które mogą wspomóc ich wzrost i poprawią kondycję - będą mocne, lśniące i sprężyste.

Spis treści:

  1. Jak przyspieszyć porost włosów? Masuj skórę głowy
  2. Jak przyspieszyć porost włosów? Stosuj wcierki
  3. Jak przyspieszyć porost włosów? Stosuj oleje
  4. Jak przyspieszyć porost włosów? Zmień dietę
  5. Jak przyspieszyć porost włosów? Pij napary ziołowe
  6. Jak przyspieszyć porost włosów? Rób peeling skóry głowy

Jak przyspieszyć porost włosów? Masuj skórę głowy

Regularny, delikatny masaż skóry głowy to najprostszy sposób na stymulowanie wzrostu włosów. Możesz go robić opuszkami lub specjalnymi masażerami. Zwiększy przepływ krwi oraz pomoże składnikom odżywczym szybciej dostać się do mieszków włosowych.

Jak przyspieszyć porost włosów? Stosuj wcierki

Chcąc przyspieszyć porost włosów, sięgnij też po wcierkę. W połączeniu z masażem czyni cuda. Możesz kupić gotowy produkt lub wykonać ją samodzielnie w domu np. wcierkę z goździków, na bazie kozieradki lub liścia laurowego. Świetnie działa też żel lniany i amol na włosy.

Kozieradka na włosy - skuteczny sposób na wypadanie. Jak i kiedy ją stosować?

Jak przyspieszyć porost włosów? Wcierki do włosów

fot. Ziołowy preparat do włosów NEFRET, cena: 110 zł; Ziołowa wcierka do włosów ze skrzypem polnym i pokrzywą Saint Éternité,  cena: 81 zł (Nutridome); Wcierka Grow Me Tender ANWEN, cena: 39,99 zł; Tonik-wcierka do skóry głowy Vianek, cena: ok. 28 zł; Wcierka Hair in Balance by ONLYBIO, cena: 22,99 zł; Wcierka do włosów Full Resist Elseve, cena: 59,99 zł (Super-Pharm); Tricho-lotion stymulujący wzrost włosów Tricho Esthetic, Bandi, cena: ok. 50 zł; Wcierka drożdżowa BARWA Naturalna, cena: ok. 18 zł/materiały prasowe 
 

Jak przyspieszyć porost włosów? Stosuj oleje

Olejowanie skóry głowy może przynieść zaskakujące efekty. Aby przyspieszyć porost włosów, sięgnij po olejek rycynowy, olejek rozmarynowy, olejek lawendowy lub olejek z drzewa herbacianego. Pobudzają cebulki do wzrostu, nawilżają skalp i zapobiegają infekcjom. Przed nałożeniem rozcieńcz je z olejem nośnikowym np. z olejem jojoba, olejem kokosowym lub olejem ze słodkich migdałów.

Jak przyspieszyć porost włosów? Zmień dietę

Wygląd i tempo wzrostu włosów w dużej mierze zależą też od twojego menu. Talerz ma być kolorowy, pełen witamin i minerałów. Do codziennych posiłków włącz produkty bogate w białko, cynk, witaminę B12, witaminę E, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz żelazo (m.in. jajka, kurczak, szpinak, papryka, łosoś, makrela, migdały, pestki dyni, orzechy włoskie). Są niezbędne. Dowiedz się więcej o tym, co jeść na włosy.

Jak przyspieszyć porost włosów? Pij napary ziołowe

Napary z pokrzywy i skrzypu polnego oferują nie tylko wiele korzyści zdrowotnych, ale też świetnie działają na włosy. Rosną mocne, zdrowe i są mniej podatne na łamanie.

Jak przyspieszyć porost włosów? Rób peeling skóry głowy

Raz w tygodniu rób peeling skóry głowy. Złuszczy martwy naskórek i poprawi krążenie krwi, dzięki czemu włosy będą szybciej rosły.

Czytaj także:
Domowe sposoby na wypadanie włosów: 6 skutecznych i prostych receptur
Amol na włosy - złoty środek na wypadanie. Jak bezpiecznie go stosować?