balejaż blond fot. Adobe Stock, hedgehog94

Balejaż blond: jak go zrobić i komu pasuje?

Balejaż to idealna koloryzacja dla posiadaczek cienkich włosów - różnokolorowe refleksy natychmiast dodadzą im objętości. Fryzura będzie wyglądała lekko i sprężyście. Przeczytaj, komu pasuje balejaż blond, na jakich włosach sprawdzi się najlepiej oraz jak wygląda zabieg w salonie.
Małgorzata Machnicka / 21.02.2023 07:08
balejaż blond fot. Adobe Stock, hedgehog94

Słowo balejaż, szczególnie na włosach blond, większości z nas kojarzy się z mocno rozjaśnionymi włosami, urozmaiconymi ciemnymi, niemal czarnymi pasemkami. My natomiast, pisząc o balejażu blond, mamy na myśli piękną, rozjaśnioną mnóstwem refleksów fryzurę, której daleko do estetyki z lat 90.

Nowoczesny balejaż blond przypomina nieco metodę koloryzacji flamboyage - mieni się mnóstwem jaśniejszych i ciemniejszych pasemek, które różnią się od siebie maksymalnie o 4 tony

Spis treści:

  1. Komu pasuje balejaż blond?
  2. Jak się robi balejaż blond?
  3. Czy balejaż blond można wykonać w domu? 
  4. Ile kosztuje balejaż blond? 

Komu pasuje balejaż blond?

Balejaż blond, poza tym, że sprawdzi się u każdej blondynki, to świetnie będzie prezentował się na rudych oraz jasnobrązowych i średniobrązowych włosach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie nasycenia oraz tonacji jaśniejszych i ciemniejszych pasemek.

Istnieje wiele wersji balejażu blond. Dużą popularnością cieszy się m.in. balejaż blond z karmelem, balejaż blond z ciemnym blondem, balejaż blond z szarym oraz balejaż blond z brązem. 

Włosy z pasemkami zyskują trójwymiarowość, dzięki czemu optycznie wydaje się ich więcej, a więc to świetnie rozwiązanie dla tych z was, które nie mogą pochwalić się bujną fryzurą.

Strandlights to najmniej inwazyjna i najmodniejsza technika farbowania włosów. Na czym polega?

balejaż blondfot. Adobe Stock, Tatyana

Jak się robi balejaż blond?

Najważniejsza zasada udanego balejażu - nigdy nie nakładaj farby od czubka głowy. Aby koloryzacja wyglądała naturalnie, fryzjer powinien zostawić 2-3 cm naturalnych włosów, licząc od przedziałka. 

Kolor bazowy powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru twoich włosów, a pasemka maksymalnie cienkie i „wtapiać się" w całą fryzurę. 

Czy balejaż blond można wykonać w domu?

Aby balejaż blond miał szansę wyglądać dobrze, pasemka powinny być niemal niewidoczne gołym okiem. Oczywiście można spróbować poeksperymentować w domu - na rynku znajdziesz specjalne farby przeznaczone do tego typu koloryzacji, ale musisz wiedzieć, że nie da się nimi osiągnąć efektu jak z salonu. 

Balejaż to w końcu jedna z najtrudniejszych metod farbowania - liczy się nie tylko odpowiednie dobranie odcieni, ale również technika nakładania farby, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

Ile kosztuje balejaż blond u fryzjera?

Cena balejażu blond waha się od 120 do nawet 450 złotych. Wiele zależy od lokalizacji salonu, renomy oraz doświadczenia stylisty. 

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 07.09.2020

Czytaj także:
Botoks na włosy: jak wygląda zabieg i jakie daje efekty?
Jak rozjaśnić włosy w domu? Sprawdzone sposoby na jaśniejsze włosy naturalne i farbowane