Balejaż blond fot. Adobe Stock

Balejaż blond - jak go zrobić, żeby wyglądał efektownie i modnie?

Balejaż blond dodaje fryzurze objętości dzięki słonecznym refleksom. Świetnie sprawdzi się nie tylko u bardzo jasnych blondynek, ale również szatynek i rudowłosych.
Małgorzata Machnicka / 07.09.2020 15:08
Balejaż blond fot. Adobe Stock

Słowo balejaż, szczególnie na włosach blond, większości z nas kojarzy się z mocno rozjaśnionymi włosami, urozmaiconymi ciemnymi, niemal czarnymi pasemkami. Ale my, pisząc balejaż blond, mamy na myśli piękną, rozjaśnioną mnóstwem refleksów fryzurę, której daleko do koszmaru rodem z lat 90.

Modny balejaż blond przypomina nieco metodę koloryzacji flamboyage - mieni się mnóstwem jaśniejszych i ciemniejszych pasemek, które różnią się od siebie maksymalnie o 4 tony

Spis treści:

  1. Dla kogo jest balejaż blond?
  2. Jak wygląda balejaż blond?
  3. Czy można wykonać go samodzielnie w domu?
  4. Cena

Balejaż blond - dla kogo?

Balejaż blond, poza tym, że sprawdzi się u każdej blondynki, to świetnie będzie prezentował się na rudych oraz jasnobrązowych i średniobrązowych włosach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie nasycenia oraz tonacji jaśniejszych i ciemniejszych pasemek.

Włosy z pasemkami zyskują trójwymiarowość, dzięki czemu optycznie wydaje się ich więcej, a więc to świetnie rozwiązanie dla tych z was, które nie mogą pochwalić się bujną fryzurą.

Jak powinien wyglądać dobrze zrobiony balejaż blond?

Najważniejsza zasada udanego balejażu - nigdy nie nakładaj farby od czubka głowy. Aby koloryzacja wyglądała naturalnie, fryzjer powinien zostawić 2-3 cm naturalnych włosów, licząc od przedziałka. 

Kolor bazowy powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru twoich włosów - ideałem jest jeśli jest naturalny - problem odrostów znika. Pasemka powinny być maksymalnie cienkie i „wtapiać się" w całą fryzurę. 

Czy balejaż blond można wykonać w domu?

Aby balejaż blond miał szansę wyglądać dobrze, pasemka powinny być niemal niewidoczne gołym okiem. Oczywiście można spróbować poeksperymentować w domu - na rynku znajdziesz specjalne farby przeznaczone do tego typu koloryzacji, ale musisz wiedzieć, że nie da się nimi osiągnąć efektu jak z salonu. 

Balejaż to w końcu jedna z najtrudniejszych metod farbowania - liczy się nie tylko odpowiednie dobranie odcieni, ale również technika nakładania farby, aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.

jak zrobić balejaż blond
fot. Adobe Stock

Balejaż blond - cena

Sporo zależy od tego, w jakim mieście i jakim salonie ten balejaż wykonasz. Średnio ceny wahają się od 120 do nawet 350 złotych. 

Więcej o pięknych włosach:
Najmodniejsze fryzury bob
Modne fryzury z krótkich włosów