6 najgorszych błędów popełnianych podczas farbowania włosów

Jak farbować włosy i nie popełnić podstawowych błędów? Poznaj 6 najczęstszych błędów, zanim pofarbujesz!
Farbowanie włosów fot. FREE

Jak farbować włosy i ustrzec się podstawowych błędów? Niezależnie od tego, czy farbujesz włosy w domu, czy w salonie fryzjerskim przeczytaj nasze wskazówki. Kobiety nadal nie mają pojęcia, jakie błędy popełniają podczas koloryzacji włosów! Kupują farbę, dlatego że jest przeceniona, a potem się dziwią, że włosy są suche i sterczą na wszystkie strony. Kolejne grzechy? Kolor nałożony nierówno, brak jakiejkolwiek pielęgnacji i odcień, który nie pasuje do typu urody.

Krótka fryzura odmładza lepiej niż niejeden zabieg. Najmodniejsze cięcia!

6 najczęstszych błędów podczas farbowania włosów:

1. Zbyt częste farbowanie

Częstym błędem Polek w farbowaniu włosów, jest nadgorliwość. Robimy to za często! Kolor, która mocno różni się od naturalnego koloru najlepiej odświeżać co 4-6 tygodni. Nie dajcie się zwariować, centymetrowy odrost to nie koniec świata. Przeciwnie! Wygląda bardziej naturalnie, niż jednolity kolor.

Najlepiej farbować włosy odcieniami zbliżonymi do naturalnego koloru włosów. Wówczas w ogóle odchodzi problem odrostów, a włosy wystarczy farbować raz na dwa miesiące.

2. Brak systematycznego nakładania odżywek i masek

Farbowane włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Barwnik się wypłukuje, więc musisz używać kosmetyków zawierających pigmenty odpowiadające twojemu kolorowi (zwłaszcza czerwone i rude odcienie wymagają wspomagania, bo najszybciej blakną).

Musisz też pamiętać, że farba, nawet ta najlepsza, to chemiczna ingerencja w strukturę włosa. Bez odpowiedniego odżywiania, włosy stracą blask, będą się rozdwajać i wypadać. Pamiętaj, że pielęgnacja to nakładanie maski lub odżywki przy każdym myciu włosów.

3. Drastyczne i nagłe zmiany koloru

Kobieta, która od lat nosi ciemne włosy i dobrze się w nich czuje, nagle orientuje się, że mąż ma kochankę. Więc przybiega do fryzjera i w godzinę chce stać się blondynką. Najlepiej taką jak Małgosia Kożuchowska, bo widziała w telewizji i jej się podobało. Choć ten zastrzega, że jasnego blondu nie da się uzyskać jednym farbowaniem, ona się upiera. I w efekcie uzyskuje brązowawy blond, odcieniem przypominający upieczonego kurczaka. Wygląda gorzej niż przedtem, a mężowi, zamiast opaść szczęka z wrażenia, opadają ręce. Takich historii jest mnóstwo. Dlatego: decydując się na drastyczną zmianę koloru z ciemnego na jasny, daj sobie czas. To może wymagać kilku wizyt u fryzjera!

4. Wybierania zbyt jasnego koloru

Każde włosy mają granicę. Nie każda kobieta będzie dobrze wyglądała w platynowym blondzie.  Spójrz na Shakirę i Beyoncé, one są naturalnymi brunetkami, mają ciemną karnację i oprawę oczu, więc żeby nie wyglądały jak w peruce, fryzjerzy zawsze zostawiają im kilka centymetrów naturalnego odrostu, dodatkowo odbarwiają też nieco brwi.

5. Nadmiar chemicznych zabiegów

Im bardziej rozjaśnione masz włosy, tym bardziej odradzamy ci trwałą. Dwie chemie na jednych włosach to zdecydowanie za dużo. Efekt? Suche pasma, które nie chce się układać, ba – nawet się kruszą.

Fryzjerzy często ulegają życzeniom klientek i wykonują trwałą ondulację nawet na platynowych włosach. Tymczasem dobry fryzjer powinien odmówić łączenia zabiegów farbowania i trwałej. Trudno, straci klientkę - ale przynajmniej ona nie straci włosów.

6. Zabawa w farbowanie źle się kończy dla włosów

Na porządku dziennym, zwłaszcza wśród młodych dziewczyn, są tak zwane farby na chwilę. Kobiety kupują w promocji farby i koloryzują włosy samodzielnie w domu. Zwykle kończy się to przetrzymaniem farby za długo, nierówno nałożonym kolorem lub totalną katastrofą w postaci przepalonych końcówek.

Więcej na temat farbowania włosów:
Pastelowy róż odchodzi w zapomnienie? Latem na głowach króluje ten kolor!
Blond jest olśniewający pod warunkiem, że włosy są odpowiednio pielęgnowane. Sprawdź, czy wiesz o tym wszystko!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/11 miesięcy temu
Moim zdaniem najlepiej pójść do salonu i tam zrobić koloryzację :) . Moja fryzjerka używa marki Revlon, mam pewnośc że to oryginalna farba z hologramem na opakowaniu. :) Uważajcie bo są tanie podróbki które doprowadzą wasze włosy do tragicznego stanu.;/
/rok temu
Farbuje wlosy sama i tylko na odrosty. Wlosy sa mniej obciazone. A ostatnio zakupilam preparat spray odcieni jest duzo i codziennie spryskuje odrosty. Znika po myciu. Takim sposobem ratuje wlosy i raz na 2.miesiace tylko farbuje. :)
/rok temu
Jak farbowanie włosów to tylko w Studio Stylizacji 63 Poznań. Wg mnie jest to bardzo sprawdzone miesce, gdzie nie robią żadnych błędów w koloryzacji włosów.
POKAŻ KOMENTARZE (8)