włosy, fryzury, objętość, trendy fot. FREE

Lekka fryzura pełna objętości

Nawet jeśli masz cienkie włosy, możesz wyczarować fryzurę pełną objętości. Jak? Swoje tajniki zdradza stylista fryzur Sam McKnight.
/ 23.05.2012 19:40
włosy, fryzury, objętość, trendy fot. FREE

Stworzenie fryzury pełnej objętości jest prostsze, niż myślisz. Ładnie wymodelowane włosy to domena zadbanej i eleganckiej kobiety. Wyglądają o wiele bardziej naturalnie i sprawiają, że wyglądasz na młodszą. Sam McKnight* – stylista fryzur Pantene Pro-V, radzi, jak zrobić to krok po kroku.

Przede wszystkim umyj włosy kosmetykami, które ich nie obciążą. Wypróbuj nową serię Pantene Aqua Light

Następnie nałóż u nasady włosów odrobinę pianki dodającej objętości. Wystarczy kulka wielkości orzecha włoskiego.

Podziel włosy na pasma i wysusz je na okrągłej szczotce średniej wielkości. Sekret tkwi w tym, aby suszyć je i operować szczotką w różnych, przeciwstawnych kierunkach. Na zakończenie potraktuj je jeszcze strumieniem zimnego powietrza.

Rozpyl jeszcze kosmetyk, który odżywi włosy i sprawi, że nie będą splątane. Sam poleca Pantene Aqua Light Leave-in Spray:


Wzmacniający Włosy Dwufazowy Spray Lekkie i Mocne
Delikatny, dwufazowy odżywczy spray stylizuje i odświeża włosy pomiędzy myciami. Pierwsza (górna) faza kosmetyku zawiera substancje wzmacniające, które ułatwiają rozczesywanie, a skupiona pod nim druga faza z pantenolem zapewnia natychmiastowe wygładzenie fryzury. Spray może być stosowany w ciągu dnia na mokre lub suche kosmyki.

*Sam McKnight - międzynarodowy stylista fryzur Pantene. To żywa legenda fryzjerstwa.

Punktem zwrotnym jego kariery był rok 1978, kiedy po raz pierwszy pracował przy sesji dla magazynu Vogue. Od tego czasu przygotował stylizacje do setek okładek i artykułów prawie wszystkich międzynarodowych edycji pisma. Obecnie Sam przygotowuje stylizacje dla znanych fotografów, takich jak: Karl Lagerfeld, Craig McDean, Nick Knight, Solve Sundsbo, Mario Testino i Patrick Demachelier.
Napięty kalendarz stylisty wypełniony jest rezerwacjami na sesje zdjęciowe, największe imprezy oraz kampanie reklamowe, na których pracuje z top modelkami, m.in.: Darią Werbowy, Gemmą Ward, Lily Donaldson i Agyness Deyn. Sam często współpracuje z gwiazdami.
Na liście jego klientów możemy znaleźć takie nazwiska jak: Cate Blanchett, Tilda Swinton, Kylie Minogue, Nicole Kidman Madonna, Uma Thurman, Sienna Miller, Drew Barrymore oraz Penelope Cruz.