kobieta, owoce, sałatka

Lekka rzecz daje moc

Nie chcesz przytyć, ale od rana być pełna energii? Sprawdź co jeść!
/ 25.11.2010 15:04
kobieta, owoce, sałatka
Aby mieć siłę i energię na cały dzień musisz jeść. Nawet jeśli marzysz o idealnej sylwetce i jesteś gotowa poświęcić dla tego celu kilka posiłków, musisz skąś czerpać siłę - witaminy, błonnik i inne.

Jeśli chcesz jeść mniej i lżej tym ważniejsze jest odpowiednie skomponowanie posiłków. Ważne jest byś wybierała nietuczące produkty, które uzupełnią twój organizm w niezbędne składniki.

Pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Powinno się składać z produktów węglowodanowych o relatywnie niskim indeksie glikemicznym, bogatych w błonnik pokarmowy, składniki mineralne, witaminy i związki biologicznie, takich jak pieczywo pełnoziarniste, płatki owsiane, a także produktów białkowych takich jak, wędliny, ryby oraz produkty mleczne dostarczające nie tylko białka i wapnia, ale i witaminy z grupy B.

Dodatkowo w skład twojego śniadania powinny wchodzić świeże warzywa, a jego uzupełnieniem mogą być świeże owoce, orzechy i pestki nasion. Te produkty wyposażą twój organizm w błonnik pokarmowy, witaminy i składniki mineralne, a orzech i pestki również w tłuszcze roślinne.

Produkty jak musli, orzechy czy pestki, możesz też śmiało podjadać w ciągu dnia i traktować je jak drobne, lekkie przekąski, które nie będą tylko pustymi kaloriami.

Obiad opieraj na bazie lekkich, naturalnych produktów. W ten sposób nie ucierpi na tym ani twoja waga ani żołądek. Polecamy dużą ilość gotowanych warzyw. Świetne są np. zupy z miksowanych warzyw. Są lekkie, zdrowe, nietuczące, szybkie do przyrządzenia i co najważniejsze sycące. Dzięki naturalnej gęstości nie potrzebują maki, ani dodatkowej zasmażki.

Dobrym źródłem energii są też ryby, ale ze względu na dietę tylko te grillowane, a nie smażone w tłuszczu. Taki obiad jest szybko strawiany i nie zalega w żołądku dzięki czemu unikniesz poczucia ciężaru w brzuchu.

Pamiętaj też, że mimo diety nie musisz całkiem rezygnować z deserów. Domowej roboty koktajle jogurtowe, musy owocowe czy kisiele dostarczą ci wiele witamin i błonnika, a dzięki niskiej zawartości kalorii będą lekkie i nietuczące.

Przy doborze składników posiłku wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze, ale z niską z zawartością kalorii, w ten sposób szybko staniesz się lekka, ale silna. Powodzenia!