POLECAMY

Są supermodne, wygodne i seksowne. Co powinnaś wziąć pod uwagę, by dobrze wyglądać z krótkiej fryzurze

Krótkie włosy nosi coraz więcej gwiazd. Jeśli i ty masz ochotę na ostre cięcie, sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, by dobrze się w nich prezentować.
Aleksandra Jaworska / 10 miesięcy temu
Są supermodne, wygodne i seksowne. Co powinnaś wziąć pod uwagę, by dobrze wyglądać z krótkiej fryzurze fot. FREE

Krótka fryzura będzie idealnie pasować do drobnej sylwetki. Sprawi, że będziesz wyglądać na wyższą. Taka długość ma jednak swoje wymagania: najlepiej wygląda przy regularnych rysach twarzy, małej, kształtnej głowie i wąskich ramionach. Króciutkie włosy to także dobry pomysł, jeżeli lubimy eksperymentować z odcieniami farb.

Krótkie włosy - najmodniejsze fryzury

O czym trzeba pamiętać

Krótka fryzura ma tę zaletę, że zawsze wygląda zdrowo, bo kosmyki trzeba często podcinać. Należy jednak wziąć pod uwagę, że takie uczesanie wymaga sporo zachodu. Trzeba liczyć się z kosztami regularnych wizyt u fryzjera (mniej więcej co miesiąc) i wygospodarować czas na codzienne mycie oraz stylizację fryzury. Nie zapominaj także o makijażu, bo krótkie włosy podkreślają rysy twarzy.

Krótkie włosy a kształt twarzy

Zamiast podążać ślepo za trendami warto dopasować fryzurę do swojej urody.

 • Buzia kwadratowa (szerokie czoło, kości żuchwy i wystające kości policzkowe) będzie dobrze wyglądać z grzywką ściętą ukośnie lub wycieniowaną. Polecamy boba z pasmami ściętymi poniżej żuchwy.
 • Do okrągłej (pełne policzki, zaokrąglona broda, zazwyczaj niskie czoło) wybierz fryzurę z rozwichrzonymi z pazurkami zachodzącymi na twarz. Unikaj zaś cięć odsłaniających uszy i skronie.
 • Jeśli masz twarz owalną (wysokie czoło i długi podbródek) dla ciebie są fryzurki z grzywką, która zaokrągli podłużną buzię. Może być ona krótka, równa, postrzępiona, ukośna.
 • Trójkątna twarz z szerokim czołem, wyraźnymi kośćmi policzkowymi i wąską brodą będzie dobrze wyglądać z grzywką, odsuniętą na bok lub długą, by zasłaniała skronie. Nie będzie ci do twarzy w krótkich, męskich cięciach.

Stylizacja krótkich włosów

 • Wiele krótkich fryzur można stylizować palcami. 
 • Okrągła szczotka przyda się jedynie do nadania im objętości. Często wystarczy przeczesywać włosy płaską szczotką podczas suszenia.
 • Idealne kosmetyki do stylizacji to wosk, żel, klej, guma, pasta.
 • Jeśli chcesz by włosy pozostały miękkie, sięgnij po wosk czy pomadę (ilość dosłownie wielkości groszka).
 • Żel lub klej nada im efekt artystycznego nieładu i nieco usztywni.
 • Jeśli masz cienkie włosy potrzebujesz pianki lub pudru stylizującego przy nasadzie.
 • Lakier pozwoli utrwalić uczesanie. Stosuj go z odległości 20 cm od głowy, unikając nadmiaru.

Trudno oderwać od nich wzrok! Te gwiazdy udowadniają, że krótkie fryzury są niezwykle kobiece

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)