mullet hair fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Mullet, czyli fryzura na „czeskiego piłkarza” powraca w wielkim stylu. Jak stylizować i komu pasuje takie cięcie?

Fryzura mullet to jeden z największych fryzjerskich trendów w sezonie wiosna-lato 2022. Jest teraz widoczna wszędzie – od miejskich ulic po czerwony dywan. Jeśli zastanawiasz się nad takim cięciem, oto kilka praktycznych wskazówek, których będziesz potrzebować.
/ 21.05.2022 05:33
mullet hair fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Mullet, czyli fryzura na „czeskiego piłkarza” swój okres świetności miała w latach 80. Była wtedy absolutnym hitem. Uwielbiana przez większość, uważana za bardzo stylową i wyrafinowaną. Z czasem moda na nią wygasała, aż w końcu stała się synonimem kiczu. Później wiele razy próbowano ją wskrzesić i przywrócić na salony. Bezskutecznie. Wypierała ją ulica i styliści. Do teraz. Po kilku nieudanych próbach powrotu, odważne i zbuntowane cięcie w końcu dostało swoją drugą szansę. Mullet powraca w nowoczesnej, odświeżonej formie i wiele wskazuje na to, że nie będzie tylko chwilowym trendem, tylko zostanie z nami na dłużej.

Spis treści:

  1. Fryzura mullet — jak wygląda?
  2. Fryzura mullet — komu pasuje?
  3. Fryzura mullet — jak stylizować?

Fryzura mullet — jak wygląda?

Legendarna fryzura mullet charakteryzuje się dłuższymi włosami z tyłu głowy, wyraźnie krótszymi bokami i jeszcze krótszą grzywką. Całość ma układać się subtelnie i miękko wokół twarzy. Może przybierać różne formy — od nowoczesnego, wyrazistego cięcia, gdzie włosy na całej długości są mocno wycieniowane, po eleganckie i stylowe gładkie uczesanie.

Rozjaśniacz w sprayu - 4 produkty, dzięki którym uzyskasz piękne, słoneczne refleksy

Mullet hair - jak stylizować i komu pasuje?fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Fryzura mullet — komu pasuje?

Mullet najlepiej pasuje osobom o wąskiej, symetrycznej twarzy. Dobrze będzie wyglądać na każdej długości i na każdym rodzaju włosów, zarówno na prostych, jak i na kręconych. Trzeba jednak pamiętać, że jest dość wymagająca w stylizacji, dlatego przed podjęciem decyzji o zmianie, zapytaj doświadczonego fryzjera, czy w twoim przypadku to będzie dobry wybór.

Fryzura mullet — jak stylizować?

Mullet jest fryzurą z pazurem, o wielu twarzach. Możesz zdecydować się na łagodną wersję, gdzie kontrast między tyłem i przodem nie jest aż tak widoczny, lub bardziej odważnie — krótką grzywkę i znacznie dłuższe włosy z tyłu. Daje też dużo możliwości stylizacji. Możesz nadać jej elegancki charakter i wygładzić włosy na całej długości, rockowy look — mocno wycieniować i natapirować, delikatnie pofalować lokówką lub za pomocą żelu wystylizować na mokrą Włoszkę.

Grzywka na prosto - komu pasuje, jakie są rodzaje i jak samemu obciąć grzywkę na prosto?

Fryzura mullet — inspiracje z Instagrama

Czytaj także:
Kremowanie włosów - łatwy i szybki sposób na lśniące włosy. Na czym polega i jak to robić?
Suszenie włosów przez sitko - genialny trik na wydobycie skrętu