POLECAMY

7 rad jak samemu farbować włosy

Lato zachęca do eksperymentów z kolorem włosów. Jak samodzielnie farbować włosy, aby cała akcja zakończyła się sukcesem, radzi ekspert.
7 rad jak samemu farbować włosy fot. FREE
Każda z nas chce wyglądać pięknie i olśniewać błyszczącymi włosami. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy okazji do wychodzenia i zawierania nowych znajomości z pewnością nie brakuje. To także czas, w którym częściej decydujemy się na wprowadzenie pewnych zmian w swoim wyglądzie. Zmiana koloru włosów w domu to prosty, szybki i oszczędny sposób na metamorfozę. Jak to zrobić, aby cały proces zakończył się sukcesem? Zapoznaj się z radami eksperta i już dziś zafunduj sobie nowy, wakacyjny kolor włosów!

Farbowanie włosów jest na tyle proste, że możesz to zrobić samodzielnie. Możesz też zamienić to w niezłą zabawę i o pomoc poprosić przyjaciółkę. Niezależnie od tego, który wariant wybierzesz, sięgnij po produkt, którego nałożenie nie sprawi wielu problemów. Polecamy piankę trwale koloryzującą Wellaton. Ten kosmetyk nie sprawi trudności nawet wtedy, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z farbowaniem. Wystarczy, że zastosujesz się do 7 rad ambasadora marki Wella - Andrzeja Matrackiego.

7 rad Andrzeja Matrackiego dotyczących farbowania pianką trwale koloryzującą:

  • Aby osiągnąć najlepszy efekt, nie trzymaj na włosach pianki trwale koloryzującej dłużej niż 40 minut.
  • Jeśli wahasz się pomiędzy dwoma odcieniami, wybierz jaśniejszy.
  • Pianka trwale koloryzująca pokrywa do 100% siwych włosów. Jeśli nie masz problemu z siwymi włosami, wybierz jaśniejszy odcień.
  • Pamiętaj, że temperatura w pomieszczeniu, w którym farbujesz włosy, wpływa na czas potrzebny do osiągnięcia właściwego koloru, dlatego jeśli farbujesz włosy w bardzo ciepłym pomieszczeniu, szybciej uzyskasz pożądany kolor.
  • Jeśli dotychczas farbowałaś włosy kremem, nie zmieniaj swoich nawyków podczas farbowania pianką. Jeśli zazwyczaj zaczynasz koloryzację od farbowania odrostów, a na resztę włosów nakładasz farbę po upływie 10 minut, pozostań przy tym rytmie również wtedy, gdy używasz pianki.
  • Przeprowadzanie testu pasemkowego może być uciążliwe, jednak aby ustalić optymalny czas potrzebny do uzyskania odpowiedniego koloru, zalecam jego wykonanie za każdym razem, gdy planujesz zmianę koloru. Pamiętaj, że trwała ondulacja, wcześniejsze farbowanie czy słońce mogą mieć wpływ na efekt i czas procesu koloryzacji.
  • Czas farbowania w przypadku pianki trwale koloryzującej wynosi 40 minut. Jeśli aplikacja zajmuje Ci więcej niż 10 minut, należy odpowiednio skrócić czas farbowania (np. jeśli nałożenie farby zajęło 15 minut, czas farbowania wynosi 35 minut). Nałożenie farby nie powinno zająć więcej niż 25 minut.
Tagi: włosy
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/4 lata temu
ja uzywam biokap delicato 2.9 uwielbiam ten kolor
/4 lata temu
ja też używam tego koloru!! biokap mam mnóstwo swietnych kolorow, ale najlepsze sa wlasnie w serii delicato.
/4 lata temu
uzywam koloru 7.33 biokap i nigdy nie chce miec juz innego koloru :)
POKAŻ KOMENTARZE (2)