Maski do włosów na noc: 7 produktów, które dają natychmiastowe efekty

Gdy ty śpisz, one robią swoje. Maski do włosów na noc głęboko nawilżają, wygładzają i naprawiają uszkodzenia. Przeczytaj, dlaczego warto włączyć je do pielęgnacji i odkryj 7 najlepszych kosmetyków, które zapewniają pasma jak z reklamy - lśniące, miękkie i puszyste.
/ 03.02.2023 07:51

Maski do włosów na noc to idealne rozwiązanie dla włosów zniszczonych wielokrotnym farbowaniem, stylizacją na gorąco, zabiegami fryzjerskimi (np. trwałą), źle dobranymi kosmetykami lub nadmierną ekspozycją na słońce. Jest ich w drogeriach coraz więcej. Dlaczego? Bo jak się okazuje, czas w pielęgnacji ma kluczowe znaczenie.

Spis treści:

  1. Maski do włosów na noc - zalety stosowania
  2. Maski do włosów na noc - jak stosować?

Maski do włosów na noc - zalety stosowania 

Włosy nie regenerują się same. Ich wygląd – gęstość, grubość i połysk – zależy zarówno od tego, co jemy (czy dostarczamy odpowiednią porcję witamin i minerałów), jak i właściwej pielęgnacji. Ich podstawowym budulcem jest białko (keratyna) wytwarzane przez cebulki włosowe. Jej ubytki można uzupełnić odżywką, ale jeśli są mocno zniszczone, niezastąpione będą nocne kuracje.

Maski do włosów na noc wymagają pozostawienia na kilka godzin – w tym czasie zawarte w nich składniki aktywne (m.in. olej ze słodkich migdałów, olej rycynowy, olej makadamia, kwas hialuronowy) mają szansę na lepsze wniknięcie w głąb włosa. Domykają łuski, dzięki czemu kosmyki odzyskają połysk i zdrowy wygląd. 

Zajrzyj do naszej galerii i odkryj 7 najlepszych masek do włosów na noc, które uporają się z każdym problemem. 

Maski do włosów na noc - jak stosować?

Za każdym razem zapoznaj się z zaleceniami producenta. Niektóre kosmetyki wymagają spłukania rano, inne nie. Zazwyczaj maski na noc nakłada się na suche włosy i pozostawia do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Jeśli boisz się, że pobrudzisz pościel, połóż na poduszkę ręcznik. Możesz też owinąć włosy bawełnianym turbanem. Najlepsze efekty przynoszą systematyczne zabiegi. Częstotliwość nocnych kuracji dostosuj do potrzeb włosów.  

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 23.02.2018

Czytaj także:
Najlepsze odżywki do włosów 2022: 8 produktów, które gwarantują piękny połysk i dużą dawkę nawilżenia
Najlepsze serum do włosów 2022: 8 produktów, które zapewnią ci gładkie i lśniące włosy już po pierwszej aplikacji

Redakcja poleca

REKLAMA