POLECAMY

Masz sianowate, trudne do ułożenia włosy? Rewelacyjne odżywki na noc przywrócą im elastyczność i gładkość

Wypróbuj nocną regenerację, a na pewno nie pożałujesz!
/ 7 miesięcy temu

Maski do włosów na noc to idealne rozwiązanie dla włosów mocno przesuszonych, zniszczonych wielokrotnym farbowaniem, stylizacją na gorąco i zabiegami fryzjerskimi (np. trwałą), promieniami UV czy nawet preparatami zawierającymi substancje. Jest ich w drogeriach coraz więcej. Dlaczego? Bo, jak się okazuje, czas w pielęgnacji ma kluczowe znaczenie.

Zalety masek do włosów na noc!

Włosy nie regenerują się same. Ich wygląd – gęstość, grubość i połysk zależą zarówno od tego, co jesz (czy dostarczasz podstawowych składników budulcowych - witamin i minerałów), jak i właściwej pielęgnacji. Ich podstawowym składnikiem jest białko (keratyna) wytwarzane przez cebulki włosowe. Jej ubytki w strukturze włosa oraz nawilżenie możesz uzupełnić odżywką.

Maski do włosów na noc wymagają pozostawienia na kilka godzin – w tym czasie  substancje regenerujące mają szansę na wniknięcie w głąb struktury włosa, uzupełnienie ubytków. Domkną poodchylane łuski pokrywające powierzchnię włosa, dzięki temu kosmyki odzyskują połysk. Najlepsze efekty przynoszą, gdy stosuje się je 4-6 razy na miesiąc.

Maski nakłada się na suche włosy i pozostawia do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Niektóre wymagają spłukania rano, inne nie. Jeśli boisz się, że pobrudzisz odżywką pościel, połóż na poduszkę ręcznik. 

Przeczytaj także:

Nawet cienkie włosy mogą wyglądać pięknie! Wystarczy, że zastosujesz te triki
Ta fryzura będzie hitem sezonu wiosna-lato 2018!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 miesięcy temu
siano to ja miałam, jak fryzjerka źle zrobiła mi trwałą... miesiąc walczyłam, dużo pomogło mi mleczko hmilk z organicznewlosy.pl :)