Idealna fryzura dla kobiet 50+ to taka, która doda skórze blasku. Te propozycje zadziałają jak naturalny lifting

cieniowane odmładzające fryzury dla 50 latek fot. Adobe Stock, Guzel
Idealne cieniowane odmładzające fryzury dla kobiet 50+ to takie, które pasują do danego kształtu twarzy, ale przede wszystkim do osobowości. Pamiętaj, że masz się czuć dobrze ze swoim wyglądem, a nie decydować się na coś tylko dlatego, że jest modne. Zobacz, jakie fryzury najczęściej wybierają kobiety dojrzałe.
/ 18.06.2024 05:39
cieniowane odmładzające fryzury dla 50 latek fot. Adobe Stock, Guzel

Kobiety 50+ wciąż są młode i pełne energii, którą nierzadko zawstydzają zmęczone "trzydziestki". Jeśli lubisz cieniowane fryzury, zobacz te propozycje i wybierz dla siebie tą, którą najbardziej ci odpowiada. Cieniowane fryzury dla kobiet po 50-tce mogą być bardzo krótkie, półdługie lub bardzo długie.

Spis treści:

  1. Krótkie fryzury cieniowane dla kobiet 50+
  2. Krótkie cieniowane fryzury z grzywką
  3. Półdługie cieniowane fryzury dla kobiet dojrzałych
  4. Długie cieniowane włosy dla kobiet 50 +
  5. Kręcone cieniowane włosy dla kobiet dojrzałych

Krótkie fryzury cieniowane dla kobiet 50+

Krótkie fryzury są wygodne, łatwe w układaniu i doskonale komponują się zarówno z ciemnymi, jak i jasnymi odcieniami. Doskonale sprawdzają się u dojrzałych kobiet, które są aktywne albo zabiegane i nie mają czasu na spędzanie go przed lustrem.

Warto jednak pamiętać, że krótkie fryzurki łatwo ulegają odgnieceniom, dlatego nigdy nie kładź się spać w mokrych włosach. Takie cięcie najczęściej jest cieniowane na całej długości, dzięki czemu fryzura jest lekka i "pracuje" z każdym podmuchem wiatru.

Bardzo popularne jest także mocne przycinanie kosmyków przy linii skroni i uszu, a także tuż pod karkiem. Warto postawić także na fryzury asymetryczne, które genialnie wyglądają z delikatnym balejażem lub koloryzacją typu air touch.

Zobacz też: ombre, sombre, flamboyage - czym się różnią?

cieniowane odmładzające fryzury dla 50-latek

fot. Cieniowane odmładzające fryzury dla kobiet 50+/Adobe Stock, Karina Eremina

Krótkie cieniowane fryzury z grzywką

Grzywka co prawda nie każdemu pasuje, ale w wielu przypadkach działa jak naturalny lifting i pozwala złagodzić nieco ostre rysy twarzy, a także ukryć oznaki starzenia. Kobiety dojrzałe najlepiej prezentują się w tzw. grzywkach hollywoodzkich (kurtynowych), które elegancko rozchodzą się na boki, a także w gęstej grzywce puszczonej na jeden bok. W połączeniu z bardzo krótkimi, wycieniowanymi włosami uzyskasz świetny efekt "lekkiej głowy".

Krótkie cieniowane włosy lubią towarzystwo wyrazistych refleksów, ale będą też dobrze wyglądać w jednolitym kolorze.

60 latki cieniowane odmładzające fryzury dla 50 latek

fot. Odmładzające cieniowane fryzury dla kobiet 50+/Adobe Stock, Look!

Półdługie cieniowane fryzury dla kobiet dojrzałych

Półdługie cieniowane włosy będą idealne dla kobiet, które nie lubią bardzo krótkich fryzurek, a jednocześnie chcą odsłonić twarz. Cieniowanie można zacząć już od linii kości jarzmowej lub nieco niżej, aby stworzyć efekt włosów elegancko okalających twarz i podkreślających jej naturalne krzywizny.  Warto także rozważyć tzw. clavi cut, czyli mocno wycieniowane włosy sięgające mniej więcej do linii obojczyka.

Należy jednak pamiętać, że długie i półdługie fryzury nie będą dobrze wyglądać w formie cieniowanej, jeśli twoje kosmyki naturalnie są cienkie i rzadkie. Taka fryzura może wyglądać na włosy "wyszarpane". Osoby, które nie mają burzy włosów, powinny zrezygnować z cieniowania lub postawić na fryzury krótkie.

cieniowane odmładzające fryzury

fot. Cieniowane fryzury dla dojrzałych kobiet/Adobe Stock, Pamela Au

Długie cieniowane włosy dla kobiet 50 +

To nieprawda, że jest jakiś limit wieku na noszenie długich włosów. Jeśli to właśnie w takiej fryzurze najlepiej się czujesz, nie ma znaczenia, czy masz 30 lat, 45 czy 70. Faktem jednak jest, że cieniowane długie fryzury wyglądają lekko i odejmują nieco lat, szczególnie w połączeniu z kurtynową grzywką. Takie włosy bardzo łatwo się układa, np. na okrągłej szczotce.

Długie włosy lubią jednolite kolory oraz naturalne balejaże w stylu włosów muśniętych słońcem. Cieniowanie można wykonać w tym przypadku na całej długości i wystopniować kosmyki albo jedynie na przodzie oraz linii włosów (zwykle wtedy robi się cięcie w U albo V).

piękne cieniowane odmładzające fryzury dla 50 latek

fot. Cieniowane włosy dla kobiet dojrzałych/Adobe Stock, Cookie Studio

Kręcone cieniowane włosy dla kobiet dojrzałych

Kręcone włosy wręcz kochają cieniowanie! W takim wydaniu wyglądają lekko i zwiewnie, a do tego niemal same się układają. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką loków, postaw na proste cieniowanie z przodu i na linii włosów, a także bardzo delikatne stopniowanie.

Jeśli zaś natura nie obdarzyła cię burzą loków, możesz postawić na delikatną trwałą. To już nie ten sam zabieg, co kilkanaście lat temu. Dziś możliwe jest uzyskanie naturalnych, pięknych loków i subtelnych amerykańskich fal bez "palenia" włosów.

długie odmładzające cieniowane fryzury

fot. Cieniowane odmładzające fryzury dla kobiet 50+/Adobe Stock, Krakenimages.com

Czytaj także:
Komu pasuje platynowy blond?
Jak upinać włosy na noc?
Jak wygląda gray bob i komu pasuje?

Redakcja poleca

REKLAMA