POLECAMY

Fryzura a kształt twarzy – najnowsze trendy

Podążając ślepo za trendami możesz zdecydować się na fryzurę, która niekoniecznie pasuje do Twojego kształtu twarzy. Aby pomóc Ci dobrać fryzurę do kształtu twarzy przedstawiamy praktyczny przewodnik po najmodniejszych fryzurach.
Fryzura a kształt twarzy – najnowsze trendy

1.     Twarz owalna

Według fryzjerów to idealny kształt twarzy, do którego pasują wszystkie fryzury.

- Poprzez dobór fryzury dążymy do tego, żeby otrzymać owalny kształt twarzy, bez względu na to jaka jest buzia, czy jest okrągła, trójkątna, czy sześciokątna, staramy się tak dobrać fryzurę, żeby uzyskać ten owal – mówi Magda z salonu HairCoif w Warszawie. – Najmodniejsze fryzury tego sezonu? Lekka, długa grzywka zaczesana na bok i długie, naturalnie opadające włosy z przedziałkiem pośrodku. Od kilku sezonów nie wychodzi z mody także bob.

Zobacz także: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

2.     Twarz okrągła

- Jeżeli buzia jest okrągła, staramy się doprowadzić do tego, żeby nadać jej kształt owalny. W tym sezonie włosy mocno cieniujemy przy twarzy, dzięki czemu wyszczuplamy buzię. Mega objętość to kolejny trend tej jesieni – mówi Magda. Zastanawiasz się, jaką długość włosów wybrać? Długie, proste włosy z pewnością wyszczuplą Twoją buzię.

3.     Twarz pociągła

- Aby nadać pociągłej twarzy odpowiedni, owalny kształt, należy ją jak najbardziej odsłonić. Staramy się unikać zasłaniania buzi kosmykami, które nachodzą na twarz, tylko odsłaniamy ją, robiąc na przykład koński ogon. Polecam też równo obciętą grzywkę, która optycznie zaokrągla twarz – mówi fryzjerka. Jeśli do tego dodasz włosom objętości i podniesiesz je wyżej, uzyskasz dodatkowe zaokrąglenie!

Jakie są najmodniejsze fryzury dla tego typu włosów? „Upięcia, koki i końskie ogony odsłaniające buzię – podkreśla Magda z salonu HairCoif. Możesz skorzystać z modnych w tym sezonie opasek, które nadadzą Twojej fryzurze dziewczęcego wdzięku.

4.     Twarz kwadratowa

Aby kwadratowej twarzy dodać trochę delikatności, należy optycznie sprawić, by nabrała subtelnych rysów. Jak to zrobić? -Aby złagodzić kanciastą, kwadratową twarz najlepiej mocno wycieniować włosy tak, aby kosmyki opadały na policzki. Jeśli chodzi o grzywkę, asymetryczna i naturalnie falująca optycznie wydłuży twarz. Unikamy prostowania i długości „boba” ponieważ dodatkowo skraca i poszerza kwadratową twarz – mówi fryzjerka.

5.     Twarz sercowata

-Do trójkątnej buzi najlepiej sprawdzają się krótkie fryzury. Jeśli zależy nam by ukryć szerokie czoło a uwypuklić dolną część twarzy, dodajemy objętości kosmykom na wysokości żuchwy, a wygładzamy te przy czole. Bardzo modne są delikatne fale zaczynające się od połowy twarzy - radzi Magda.

Zobacz także: Dopasuj z nami swoją fryzurę

Pamiętaj, aby przy doborze fryzury kierować się kształtem twarzy, a nie tylko modą. Dzięki temu podkreślisz swoje atuty i unikniesz fryzur, które wydobywają to, co chciałabyś ukryć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)