POLECAMY

Pogłębiona analiza kolorystyczna - poznaj 12 typów

Sprawdź czym różni się analiza pogłębiona od zwykłej i którym typem jesteś
Pogłębiona analiza kolorystyczna - poznaj 12 typów fot. kolaż polki.pl


Jeśli interesujesz się modą i urodą z pewnością słyszałaś już o analizie kolorystycznej. Chodzi o idealny dobór garderoby, koloru włosów, czy makijażu pod względem odcieni, które podkreślą atuty, a zakryją mankamenty urody, działając, jak najlepszy podkład, a nawet jak botoks! Specjalnie dla was, przybliżamy tajniki analizy kolorystycznej!Klasyczna analiza kolorystyczna


Ile kobiet, tyle typów urody. Każda kobieta pod tym względem jest indywidualna, ale mimo to, kolorystom udało się odnaleźć pewną powtarzalność i wyłonić 4 podstawowe typy kolorystyczne. Jakie to?
  • 2 ciepłe (wiosna i jesień)
  • 2 chłodne (lato i zima)

Ich nazwy odpowiadają porom roku, dlatego, że palety barw dla tych typów kolorystycznych idealnie porównać można do kolorów, które występują za oknami podczas poszczególnych pór roku.

Kolory wiosenne są słoneczne i nasycone, jak rozkwitająca przyroda. Letnie są delikatne i wypłowiałe, jakby wypalone silnym słońcem. Jesienne - cieple, ale i przygaszone, jak jesienne liście. A zimowe - są lodowate, zaniebieszczone, jakby nasycone światłem odbijającym się od śniegu.

Sprawa jednak nie jest aż tak prosta, jak mogłoby się wydawać. W końcu wiadomo, że początek lata za oknami ma pewne naleciałości wiosenne - kolory są jeszcze nasycone, jest mnóstwo kwiatów, a zieleń nie wyblakła jeszcze od słońca. Podobnie, koniec lata, będzie już nieco skłaniał się ku jesieni... Właśnie dlatego wyszczególniono, jeszcze więcej typów kolorystycznych, na podstawie których, każdy podstawowy typ, dzieli się na 3 kategorie.
 

Pogłębiona analiza kolorystyczna 


Nowoczesna analiza kolorystyczna z każdego z 4 typów kolorystycznych wyróżnia 3 podtypy. Wyszczególnia też typy siostrzane, opisane 6 różnymi określeniami, które mają ze sobą wiele wspólnego, choć należą do innych "typów głównych". Zdarza się, że dany typ kolorystyczny może śmiało korzystać z palety bartw swojego typu siostrzanego.

Przykład? Jasna wiosna i jasne lato. Obydwa te typy nosić powinny pastele - wiosna te cieplejsze, a lato te chłodniejsze. Za sprawą dobrze dobranego makijażu, kolorystyczna jasna wiosna śmiało może korzystać z palety barw jasnego lata i na odwrót!
 
pogłębiona analiza kolorystyczna

12 typów kolorystycznych podzielonych zostało na 6 kategorii:

  • TYPY JASNE - Jasna Wiosna i Jasne Lato - są bardzo delikatne, jasno ubarwione.
  • TYPY CIEMNE - Ciemna Zima i Ciemna Jesień - są wyraziste, głęboko ubarwione.
  • TYPY CZYSTE - Czysta Wiosna i Czysta Zima - są nasycone i klarowne.
  • TYPY ZGASZONE - Zgaszone Lato i Zgaszona Jesień - są przygaszone, rozmyte.
  • TYPY CHŁODNE - Chłodna Zima i Chłodne Lato - niebieskawa tonacja, wyjątkowo zimna.
  • TYPY CIEPŁE - Ciepła Wiosna i Ciepła Jesień - żółtawa tonacja, wyjątkowo ciepła.

Czym dokładnie charakteryzuje się poszczególnych 12 typów? Jakie kolory powinny one nosić? Przekonacie się w kolejnych artykułach. Przygotujemy też dla was specjalne przeglądy ubraniowe na ten sezon dostosowane do każdego z 12 typów.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)