Fryzury na wesele - warkocze, proste koki, upięcia z kwiatami, zmysłowe fale

Każda z nas znajdzie coś dla siebie!
Aleksandra Jaworska / 21.04.2018 06:52

Fryzury na wesele nie powinny być zbyt ekstrawaganckie - to panna młoda jest numerem jeden :) Muszą jednak być przemyślane i dobrane do sukienki. Istotny jest kształt jej dekoltu, ponieważ od niego zależy, czy lepiej wyglądać będą włosy rozpuszczone czy spięte. Niewielki dekolt i rozpuszczone włosy sprawia, że będziemy wyglądać na przysadziste.

Fryzury na wesele - jaką wybrać

  • Wystrzegaj się fryzur ze sztywno ułożonymi zawijasami i pejsami utrwalonymi przez tony lakieru. Naprawdę dużo lepiej wyglądać będzie prosty, efektowny warkocz. Jeśli sukienka jest stonowana, można go ozdobić kwiatami.
  • Najbardziej uniwersalną fryzurą na wesele i praktycznie każdą inną uroczystą okazję, są luźne fale. Najlepiej zakręcić je nie lokówką, ale na prostownicą, bo wtedy wyglądają bardziej naturalnie. Podkręcone włosy wystarczy utrwalić lekko lakierem i wgnieść w nie spray z solą morską
  • Wśród trendów mocno trzyma się styl boho, który przejawia się w luźnych, nieperfekcyjnych upięciach. Włosy upięte są w luźny kok, często ozdobiony warkoczem. Do takiej fryzury łatwo wkomponować wianki lub kwiaty, uzyskując dziewczęcy efekt. Uczesanie w tym stylu będzie pasować do długich, luźnych oraz kwiecistych sukienek.
  • Oryginalnie wyglądają koki z warkoczem plecionym z boku głowy, a także misterne koszyczki i romantyczne korony z warkocza.  
  • Minimalistkom polecamy gładkie upięcia, typu koczek baletnicy albo fantazyjny węzełek.

Jak utrwalić fryzurę na wesele

Co zrobić, by uczesanie przetrwało wiele godzin zabawy? Radzi Agnieszka Koper, edukator marki Kevin.Murphy. 

•    Kluczem do perfekcyjnego utrwalenia jest nie tylko lakier, ale także produkt do stylizacji nałożony na mokre włosy. Taka baza, w połączeniu z odpowiednim lakierem, pozwoli na elastyczne utrwalenie fryzury,
    •    Aby włosy zachowały pożądany kształt na długo, warto spryskać je mocnym lakierem, odczekać chwilę, a następnie dokładnie wyczesać produkt.
    •    Nie bez znaczenia jest rodzaj szczotki, której do tego użyjemy. W celu uzyskania idealnie gładkich włosów, należy użyć szczotki z włosiem dzika, np. Smoothing.Brush od Kevin.Murphy. Do fal i loków lepiej zaś użyć grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami (np. Texture.Comb).
    •    Proces spryskiwania włosów lakierem, a następnie wyczesywania produktu należy powtarzać do momentu, kiedy uzyskamy pożądaną teksturę włosów. Wtedy całość stylizacji można wykończyć dodatkową dawką produktu.
 

< Polecamy także:
Kosmetyki KOI to kosmetyczne perełki!
Najmodniejsze kolory lakierów na lato

 

 

Redakcja poleca

REKLAMA