5 pomysłów na kręcone włosy

Posiadaczki kręconych włosów często na nie narzekają, lecz w tym sezonie powinno być zupełnie odwrotnie! To właśnie loki i fale są najbardziej pożądanym trendem fryzjerskim. Jeśli natura nie obdarzyła was bujnymi lokami, nie martwcie się. Te wyczarowane lokówką są równie modne! Oto pięć fryzur z kręconych lub falowanych włosów.
Marta Kosakowska / 08.10.2013 12:31

Posiadaczki kręconych włosów często na nie narzekają, lecz w tym sezonie powinno być zupełnie odwrotnie! To właśnie loki i fale są najbardziej pożądanym trendem fryzjerskim. Jeśli natura nie obdarzyła was bujnymi lokami, nie martwcie się. Te wyczarowane lokówką są równie modne!

5 pomysłów na kręcone włosy

 

 

Kręcony bob - maxi objętość

Loki w objętości maxi to idealna propozycja dla odważnych kobiet. Podobny efekt uzyskacie, jeśli po nałożeniu na włosy pianki dodającej objętości, nakręcicie pukle na drobne wałki, a następnie wysuszycie lub pozostawicie do naturalnego wyschnięcia, po zdjęciu wałków, przechylcie głowę w dół, rozczeszcie loki palcami, a następnie spryskajce je lakierem do włosów (koniecznie z głową w dół), co doda im jeszcze większe objętości oraz utrwali skręt.

5 pomysłów na kręcone włosy

Fot. Toni&Guy

 

Zmysłowe fale z przedziałkiem na środku

Subtelne fale, rozdzielone przedziałkiem na środku głowy, przywodzą na myśl fryzury rodem z lat 70-tych. Aby wyglądać równie zmysłowo, należy podzielić włosy na dwa sektory, które rodziela przedziałek, a następnie nakręcić je na loki lub termoloki o dość dużej średnicy. Gdy skręt zostanie już utrwalony, pozwalamy włosom ułożyć się po bokach twarzy w naturalny sposób, a następnie całość utrwalamy lakierem, który zapewni im elastyczny i swobodny wygląd.

5 pomysłów na kręcone włosy

Fot. Toni&Guy

 

Burza krótkich włosów z grzywką

Krótkie włosy z grzywką, podkreślone burzą swobodnych loków to zadziorna i bardzo młodzieżowa fryzurka, która będzie idealna dla młodych dziewczyn oraz dojrzałych kobiet, które chcą odrobinę odświeżyć swój wygląd. Bazą do tego typu fryzury jest klasyczny bob z dość długą grzywką. Włosy nakręcamy na średniej wielkości wałki i suszymy suszarką. Możemy też użyć lokówki o dość dużej średnicy. Gdy włosy ostygną, przeczesujemy je palcami, tworząc potargany look.

5 pomysłów na kręcone włosy

Fot. Toni&Guy

 

Kręcone, półdługie włosy

Anielskie loczki na całej długości włosów to efekt zastosowania dużej ilości niewielkich wałków lub użycia lokówki o niewielkiej średnicy. Zanim rozpoczniemy proces kręcenia, warto nałożyć na włosy preparat podkreślający skręt włosów, który pozowli utrwalić nasze loki na dłużej. Gotowych loków nie rozczesujemy, lecz zostawiamy je w swobodnym ułożeniu, by utworzyły romantyczny, kobiecy look.

5 pomysłów na kręcone włosy

Fot. Majirel

 

Falowany bob z grzywką na bok

Ostatnia propozycja to włosy sięgające do ramion, z romantyczną grzywką na bok. Aby uzyskać wygląd jak u modelki ze zdjęcia, należy sięgnąć po lokówkę i nakręcić włosy do połowy ich długości, a następnie przeczesać je grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami. Grzywkę układamy na bok, pozwalając by swobodnie opadała na jedną stronę twarzy. Całość spryskujemy lakierem dodającym włosom blasku.

5 pomysłów na kręcone włosy

Fot. Depositphotos

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)