POLECAMY

Poradnik: chroń skórę przed mrozem

Chcemy tego, czy nie - zima może jeszcze uderzyć. Na wszelki wypadek warto przygotować się teoretycznie do pielęgnacji naszej skóry podczas trudnych, mroźnych warunków. Poniżej proste tricki które pozwolą Ci uniknąć odmrożeń i wybrać skuteczny rodzaj ochrony dla Twojej skóry zimą.
Poradnik: chroń skórę przed mrozem

1. Odzież zimowa nie powinna być przenikliwa dla wiatru, za to lekka i odprowadzająca sprawnie wilgoć na zewnątrz – szczególnie gdy planujesz dłuższy pobyt na mroźnym powietrzu czy uprawianie sportów zimowych.

2. Nie można zakładać za ciasnych skarpetek, butów, czapek czy rękawiczek – tym sposobem można nabawić się odmrożeń!

3. Słońce zimą jest równie niebezpieczne jak latem. Od śniegu odbija się 80 procent promieni UV, a osłabiona skóra jest szczególnie wrażliwa. Kosmetyki zimowe powinny gwarantować fotoprotekcję i tworzyć warstwę termoizolacyjną.

Zimowa seria ochronna powinna zawierać: naturalne filtry ochronne, D-pantenol regulujący gospodarkę wodną skóry, alantoinę działającą ściągająco, przeciwzapalnie i wspomagającą regenerację naskórka.

Krem najlepiej wmasować na kwadrans przed wyjściem na zimowy spacer – tak, aby składniki aktywne miały czas na wkroczenie do akcji. Nie musisz też rezygnować z makijażu, wręcz przeciwnie. Gdy krem już się wchłonie, pora na podkład, który zimą stanowi dodatkową warstwę ocieplającą. Nie zapominaj o dokładnym zabezpieczeniu nosa, cienkiej skóry wokół oczu oraz płatków usznych... dalszy ciąg poradnika w serwisie Uroda.wieszjak.polki.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)