POLECAMY

Pies dla dziecka - jaką rasę wybrać?

Choć najlepsza rasa psa dla dziecka nie istnieje, bo każdy pies może zareagować agresywnie na "pieszczoty" malucha, można wskazać rasy psów, u których przeważają cechy pożądane w kontakcie z dzieckiem. W przypadku tych psów istnieje większe prawdopodobieństwo, że wykażą spokojne i przyjazne podejście do dziecka. Jeśli wahasz się jaką rasę psa wybrać dla małego dziecka, skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Pies odpowiedni dla małych dzieci powinien cechować się łagodnym, zrównoważonym charakterem, dużą cierpliwością i serdecznym podejściem do maluchów. Należy pamiętać, że wybór określonej rasy, nigdy nie zastąpi prawidłowego wychowania psa, dlatego nie jest powiedziane, że rottweiler czy amstaff nie są psami odpowiednimi dla małych dzieci. Niemniej jednak, nawet w przypadku właściwie ułożonego psa, nigdy nie można wykluczyć agresywnego zachowania, a już na pewno wtedy, gdy jest on poddawany dziecięcym „torturom”. Absolutnie nie wolno tolerować sytuacji, gdy małe dziecko bije psa, ciągnie za uszy czy wkłada palce do oczu lub pyska. Żeby relacje dziecko-pies były przyjazne i bezpieczne należy obie strony nauczyć wzajemnego szacunku i współpracy. Choć nie ma rasy idealnej dla dzieci, można pokusić się o wskazanie ras psów, u których przeważają cech charakteru pożądane w kontakcie z dzieckiem. W przypadku tych psów istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą wykazywały przyjazny stosunek do dzieci.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (178)
/rok temu
Cockel Spaniel to zdecydowanie rasa NIE DLA DZIECI! Mojego kuzyna chciał ugryść a mnie w nos!
/rok temu
a gdzie labek? mojego przed bachorami muszę chronić - taki skandynawski charakter
/rok temu
Ja mam mopsa i mogę polecić te rasę dla rodziców z małym dzieckiem. Pies miał 2 lata jak urodziło sie nam dziecko i rzeczywiście to bardzo spokojna rasa dziecko robi z nim co chce tylko trzeba nie pozwalać by dziecko bardzo męczyło psa czy ciągalo za ogon czy uszy ale maluchy nie zawsze to rozumieją. Ogólnie dla małych dzieci mopsy to super psy, jeśli zaś chodzi o zabawę pt. bieganie z psem czy aportowanie to mopsy sa zbyt leniwe zeby sie tak bawiły .
POKAŻ KOMENTARZE (175)