POLECAMY

Piękne i dostojne: oto zdjęcia i opisy 5 najpopularniejszych ras kotów krótkowłosych

Koty krótkowłose gubią mniej sierści i rzadziej wywołują przykre dolegliwości u alergików. Zobacz naszą galerię ras!
Weronika Kwaśniak / 9 miesięcy temu

Koty krótkowłose z zasady gubią mniej sierści, niż ich długowłosi krewniacy. To dlatego te rasy są dobrą opcją dla tych, których do szału doprowadza ciągłe odkurzanie i wieczne znajdywanie włosów na ubraniach. Alergicy, którym bardzo zależy na posiadaniu mruczącego kociaka, również powinni wybierać rasy krótkowłose. Wprawdzie nie ma gwarancji, że nie spowodują one nasilenia objawów alergii, ale istnieją na to całkiem spore szanse!

Nasza galeria to mała encyklopedia ras kotów - znajdziesz w niej zdjęcia 5 najpopularniejszych odmian kotów krótkowłosych wraz z ich krótkimi charakterystykami.

Kot brytyjski krótkowłosy

Na powyższym zdjęciu widoczny jest kot brytyjski. Czym się charakteryzuje? Jest dość flegmatyczny i powściągliwy, rzadko okazuje emocje. Oczywiście, przywiązuje się do swojego właściciela, ale trudno to zauważyć gołym okiem - zazwyczaj zachowuje chłodny dystans. Przedstawiciel tej rasy nie ma skłonności do szaleństw ;-) Raczej nie będzie wdrapywać się po zasłonach i demolować mieszkania, nie bywa też hałaśliwy. Zbyt duża ilość przytulania może go jednak denerwować.

Domowe DIY: jak zrobić drapak dla kota?

Pomimo swojej powściągliwości, kot brytyjski pozostaje najpopularniejszym kotem krótkowłosym. Pewnie dlatego, że jego towarzystwo odpowiada wszystkim - zabiegani i zapracowani mogą się przy nim wyciszyć. Nie trzeba też przesadnie go pielęgnować. Wystarczy mu szczotkowanie raz w tygodniu, przycinanie pazurków, a także kontrolowanie stanu oczu oraz uszu. Chociaż większość kotów brytyjskich szczyci się szarym, nieco srebrzystym umaszczeniem, niektóre z nich mają różnokolorową sierść!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 miesięcy temu
moim zdaniem koty krótkowłose są gorsze niż te długowłose :)