łazienka w szarościach fot. Fotolia

Jak wyczyścić łazienkę - 6 sposobów, by pięknie lśniła

Będzie NAPRAWDĘ czysto!
26.03.2018 12:19
łazienka w szarościach fot. Fotolia

Sprzątanie łazienki jest zazwyczaj uważane za dosyć żmudne zajęcie, a efekty nie zawsze zachwycają. Większość toaletowych zabrudzeń niełatwo usunąć, ale dzięki naszym poradom twoja łazienka może lśnić jak nigdy przedtem! Przekonaj się sama!

1. Usuń kamień z prysznica

Zakamieniony kran lub główka prysznica? Mam na to NIEZAWODNY patent! Wystarczy napełnić foliowy woreczek octem, a następnie za pomocą gumki-recepturki obwiązać zanieczyszczone miejsce i pozostawić na noc. Rano powierzchnia będzie naprawdę lśniąca!

2. Upierz zasłony prysznicowe

Zasłonki prysznicowe najprościej jest... wrzucić do pralki. Gromadzi się na nich tyle osadu z mydła i żeli pod prysznic, że wytrwałe szorowanie po prostu nie ma sensu!

 

 

3. Odkręć deskę od sedesu

To nie żart! Śrubokręt w dłoń! Przy generalnych porządkach nie da się w inny sposób pozbyć wszystkich zabrudzeń z najgłębszych zakamarków.

4. Wypoleruj armaturę...

...za pomocą oliwki dla dzieci! Będzie wyglądać jeszcze lepiej niż wtedy, gdy lśniła nowością. W twoim kranie na pewno da się przejrzeć jak w lustrze. Możesz użyć również oliwki do masażu.

5. Wyczyść plamy ze rdzy

W łazience zdarzają się plamy z rdzy: ja ostatnio walczyłam z taką, która powstała po postawieniu na umywalce pianki do golenia. Pomogła mi wybielająca pasta do zębów! Szorowanie zabrudzenia tym produktem pomoże ci pozbyć się rdzawych plam.

6. Wyczyść fugi

Przestrzenie pomiędzy płytkami też się brudzą. Czym pozbyć się tych zanieczyszczeń? Wystarczy szczoteczka i wybielacz lub środek do mycia sedesu. Fugi będą wyglądać jak po gruntownym remoncie!

 

Zobacz więcej porad związanych z łazienką:

Domowe sposoby na sprzątanie łazienki - 7 sposobów
Jakich środków nie wolno łączyć ze sobą?
Jak często zmieniać ręczniki?
Co zrobić żeby łazienka wyglądała jak ze SPA?
Jak oszczędzić miejsce w łazience?