Napiękniejsze storczyki - śliczne kwiaty z Instagrama

Są po prostu boskie!
Weronika Kwaśniak / 13.04.2016 07:01

Storczyki w ostatnich latach szturmem zdobywają nasze domy i serca. Stały się chyba najpopularniejszymi kwiatami doniczkowymi, w Polsce właściwie trudno znaleźć mieszkanie, w którym nie byłoby tych egzotycznych roślin. Ich cena staje się coraz przystępniejsza, a Polki coraz lepiej radzą sobie z ich pielęgnacją!

Z pewnością wśród was jest wiele fanek storczyków, dlatego zebrałam 8 najpiękniejszych okazów z Instagrama - niektóre z nich wyglądają naprawdę imponująco!

1. Intensywnie niebieski

To jeszcze mało popularna odmiana, ale z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Chociaż w kwiaciarniach królują białe i różowe storczyki, te wyraziście niebieskie kwiaty wyglądają bardzo intrygująco i od razu przykuwają wzrok!

2. Boski fiolet

 

🌸🌸🌸 #morning #orchidea#kwiaty#storczyk#pieknykolor#fiolet#flowers#goodday#

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika anetttka🎀 (@anetttasikorska)

Kolejny cudowny odcień - intensywny fiolet wygląda bardzo efektownie! Wyobrażam go sobie w minimalistycznym, skandynawskim wnętrzu. Świetnie podkreśliłby całość aranżacji!

3. O zielonkawych płatkach

Trudno określić kolor tych płatków - wahałabym się pomiędzy zgaszoną limonką a świeżą zielenią liści. Wyglądają zupełnie jak maleńkie listki i na tym zdecydowanie polega ich urok!

4. Błękitno-różowe

Uroczy miks kolorów! Bardzo żałuję, że jeszcze nigdy nie trafiłam na tę odmianę w kwiaciarni - z pewnością natychmiast dołączyłaby do mojej kolekcji storczyków. Błękit cudownie współgra z różowymi żyłkami!

5. Niezwykły kształt

 

#Akimatsuri #Bunkyo #FestivalJaponês #Nature #Natureza #Flor #Flores #Flower #Flowers #Orquídeas #Orchids #Orchidea #Orquídea

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Fernando R. Santos (@fernandors69)

Ten storczyk zasługuje na uwagę przede wszystkim ze względu na swój nietuzinkowy kształt i kolor. Zdjęcie zostało wykonane w Japonii, na wystawie orchidei. To jeden z piękniejszych okazów, jakie kiedykolwiek widziałam!

6. W odcieniach czerwieni

 

#biltmoreestate #biltmoreblooms #asheville #orchids #conservatory

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christina (@christina28792)

Czerwień to kolejny nietypowy kolor, storczyki w tym odcieniu prezentują się niezwykle szlachetnie! Na płatkach można dostrzec również żółtawe elementy.

7. "Czarny" storczyk

 

Almost #black #orchids #nature

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @idabosker

Ta odmiana jest nazywana czarną, pomimo że w rzeczywistości bardziej przypomina głęboki, nasycony odcień bordowego lub brązu. Nie zmienia to faktu, że ta niepokojąca barwa prezentuje się niesamowicie!

8. Bujne okazy

WOW! Te okazy wprost uginają się pod ciężarem kwiatostanów. Obawiam się jednak, że w zaciszu własnego domu dość trudno byłoby osiągnąć podobnie spektakularny efekt...

Zobacz inne ciekawe artykuły:

Co musisz wyrzucić ze swojego domu?
Jakich środków nie wolno łączyć ze sobą?
Jakiego psa kupić dla seniora?
Jak często zmieniać ręczniki?
Czy buty wolno prać w pralce?

Redakcja poleca

REKLAMA