POLECAMY

Banalnie proste! 9 niedrogich sposobów, by twoja łazienka wyglądała jak ze SPA

Wypróbuj wszystkie! Poznaj banalne sposoby na to, żeby łazienka wyglądała jak ze SPA!
Banalnie proste! 9 niedrogich sposobów, by twoja łazienka wyglądała jak ze SPA fot. Fotolia

Łazienka kojarzy się zazwyczaj ze strefą relaksu - miejscem, gdzie po długim i ciężkim dniu można zanurzyć się w wannie pełnej gorącej wody i zapomnieć o zmęczeniu. Warto więc, abyś mogła się w niej poczuć jak w prywatnym, domowym SPA! Nie musisz wcale przeznaczać na ten cel ogromnego budżetu - wystarczą proste triki!

1. Zadbaj o świeże kwiaty

Większość z nas nie traktuje łazienki jak pomieszczenia, w którym można ustawić piękne, świeże kwiaty. Trzymamy je w kuchni lub salonie, zapominając o innych zakątkach. Tymczasem rośliny powinny być nieodłącznym atrybutem eleganckiej łazienki!

2. Zapal świeczki

Ciepłe światło świec działa niezwykle odprężająco. Jeśli planujesz dłuższą kąpiel, zrezygnuj ze sztucznego oświetlenia - zawsze powinnaś mieć pod ręką kilka lub kilkanaście świeczek!

3. Pozwijaj ręczniki

Na wygląd całego pomieszczenia niebagatelny wpływ mogą mieć także... ręczniki. Wystarczy że przestaniesz je rozwieszać, a zaczniesz zwijać w eleganckie ruloniki, tak jak w najlepszych salonach piękności!

4. Zadbaj o estetyczne opakowania

Plastikowe opakowania szamponów i płynów do kąpieli nie wyglądają najpiękniej. Aby twoja łazienka wyglądała bardziej ekskluzywnie, poprzelewaj kosmetyki do ładnych buteleczek, najlepiej z dozownikami!

5. Schowaj detergenty

Nawet najdroższa łazienka będzie wyglądać tandetnie, jeśli obok toalety postawisz środek czyszczący, a na murku przy wannie znajdzie się miejsce dla innych detergentów. Schowaj tego typu produkty do szafek, aby nie psuły wyglądu pomieszczenia!

Jak zrobić własne środki czystości?

6. Postaw na naturalność

Z atmosferą eleganckiego SPA na pewno nie kojarzy się duża ilość plastiku i innych tworzyw sztucznych! Jeśli masz taką możliwość, postaw na drewno, bawełnę, len i inne naturalne surowce.

7. Kup biały szlafrok

Szlafrok w serduszka lub misie nie pasuje do eleganckiej łazienki. Jeśli chcesz poczuć się jak w prawdziwym salonie piękności, kup sobie jasny szlafrok!

8. Włącz muzykę relaksacyjną

Nieodłącznym atrybutem SPA jest cicho szumiąca muzyka relaksacyjna. To kolejny warunek odprężenia po ciężkim dniu!

9. Zrób "paczuszkę" ze szlafroka

Mały trik błyskawicznie może sprawić, że poczujesz się bardziej luksusowo! Szlafrok i ręcznik złóż w kostkę, a potem przewiąż je wstążeczką.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
ja się w swojej zadowoliłam świecznikami z muszli. Dzieciaki przywiozły z nad Bałtyku muszlę i szczerze mówiąc tylko się kurzyły w domu. ale znalazłam pomysł na przepisnaszycie jak zrobić z nich świeczniki i postawiłam w łazience. To chyba już mogę powiedzieć, że tez mam SPA :D?
/rok temu
Miej również minimum sześciometrową łazienkę. Z oknem. I miejscem na postawienie kwiatów, zwiniętych ręczników i innych gadżeciąt. Wystaw pralkę do oddzielnego pomieszczenia. I ubikację. W wannie poniżej dwóch metrów trudno się zrelaksować. Wanna czy prysznic - dlaczego nie jedno i drugie? Zadbany, wyrzeźbiony niewolnik łaziebny umyje Ci włosy, wymasuje plecy i owiniętą jedwabiem wyniesie do zasłanej skórami popielic (nutrie są passe) sypialni. Te kilka łatwych niedrogich trików uczyni z twojej kąpieli rozkoszny rytuał.