domowe sposoby na sprzątanie łazienki, babcine metody na posprzątanie łazienki, jak sprzątać łazienkę domowymi sposobami fot. Fotolia

Domowe sposoby na sprzątanie łazienki -7 pomysłów

Warto skorzystać z domowych metod!
Weronika Kwaśniak / 19.03.2018 15:29
domowe sposoby na sprzątanie łazienki, babcine metody na posprzątanie łazienki, jak sprzątać łazienkę domowymi sposobami fot. Fotolia

Pomimo że od czasów młodości naszych prababć na rynku pojawiło się mnóstwo nowinek technicznych, detergentów i innych udogodnień, to i tak w wielu przypadkach najlepiej działają dawne metody. Świetnym przykładem jest choćby usuwanie plam lub sprzątanie. W łazienkowych porządkach nic nie sprawdzi się lepiej, niż tradycyjne rozwiązania naszych babć! Zobacz TOP 7 domowych sposobów na sprzątanie łazienki!

7 domowych sposobów na sprzątanie łazienki

  1. Nie cierpisz myć lustra, bo zawsze pojawiają się na nim smugi? Wypoleruj je odrobiną octu, a powierzchnia będzie pięknie lśnić!
  2. Jeśli fugi w twojej łazience dawno straciły swój pierwotny kolor, na pewno pomoże im porządne wyszorowanie octem.
  3. Nie musisz udrażniać odpływów silnie żrącymi substancjami! Wystarczy nasypać do otworu pół szklanki sody oczyszczonej, a potem wlać szklankę octu. Kiedy magiczna mikstura przestanie się pienić, przepłucz odpływ gorącą wodą.
  4. Osad z kamienia często pojawia się na kranie. Nasącz małą szmatkę octem i owiń ją wokół sitka kranu na 3 godziny.
  5. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który często wydobywa się z sedesu, wystarczy wrzucić do niego wypaloną w całości zapałkę.
  6. Nie musisz czyścić muszli klozetowej żadnym środkiem chemicznym. Wsyp do niej pół paczki sody oczyszczonej i pozostaw na kilka godzin (a najlepiej na całą noc).
  7. Plamy z rdzy na armaturze łazienkowej usuniesz dzięki... pocieraniu ich przekrojoną cytryną. Sok rozprawi się z nalotem!

Zobacz inne porady: