POLECAMY

TOP 7 babcinych sposobów na sprzątanie łazienki

Warto skorzystać z domowych metod!
TOP 7 babcinych sposobów na sprzątanie łazienki fot. Fotolia

Pomimo że od czasów młodości naszych prababć na rynku pojawiło się mnóstwo nowinek technicznych, detergentów i innych udogodnień, to i tak w wielu przypadkach najlepiej działają dawne metody. Świetnym przykładem jest choćby usuwanie plam lub sprzątanie. W łazienkowych porządkach nic nie sprawdzi się lepiej, niż tradycyjne rozwiązania naszych babć! Zobacz TOP 7 domowych sposobów na sprzątanie łazienki!

7 domowych sposobów na sprzątanie łazienki

  1. Nie cierpisz myć lustra, bo zawsze pojawiają się na nim smugi? Wypoleruj je odrobiną octu, a powierzchnia będzie pięknie lśnić!
  2. Jeśli fugi w twojej łazience dawno straciły swój pierwotny kolor, na pewno pomoże im porządne wyszorowanie octem.
  3. Nie musisz udrażniać odpływów silnie żrącymi substancjami! Wystarczy nasypać do otworu pół szklanki sody oczyszczonej, a potem wlać szklankę octu. Kiedy magiczna mikstura przestanie się pienić, przepłucz odpływ gorącą wodą.
  4. Osad z kamienia często pojawia się na kranie. Nasącz małą szmatkę octem i owiń ją wokół sitka kranu na 3 godziny.
  5. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który często wydobywa się z sedesu, wystarczy wrzucić do niego wypaloną w całości zapałkę.
  6. Nie musisz czyścić muszli klozetowej żadnym środkiem chemicznym. Wsyp do niej pół paczki sody oczyszczonej i pozostaw na kilka godzin (a najlepiej na całą noc).
  7. Plamy z rdzy na armaturze łazienkowej usuniesz dzięki... pocieraniu ich przekrojoną cytryną. Sok rozprawi się z nalotem!

Zobacz inne porady:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
a moja babcia pochodziła ze śląska i była bardzo dobrą gospodynią, cytryny używała do herbaty, a do czyszczenia dobrych, niemieckich preparatów, ja robię to samo, używam wyłącznie Sotina
/3 lata temu
moja babcia naprawdę zawsze stosowała takie domowe sposoby na sprzątanie łazienki
/3 lata temu
myślę że takie domowe sposoby na sprzątanie łazienki są o wiele lepsze niż jakieś odplamiacze