Jak usunąć tłuste plamy? Poznaj skuteczne sposoby na uratowanie tkaniny!

Tłuste plamy to najczęściej przytrafiająca się szkoda w kuchni, gdzie o pochlapanie się potrawą nietrudno. Nie musisz wyrzucać ubrania poplamionego tłuszczem! Podpowiadamy kilka sposobów na skuteczne usunięcie plamy!
Wioletta Górecka / 9 miesięcy temu

O plamę z tłuszczu nietrudno, zwłaszcza w kuchni. Przygotowywanie potraw, serwowanie ich, a nawet spokojne spożywanie przy stole – w każdej chwili na ubraniu może pojawić się tłusty kleks. Jeśli masz możliwość sprania plamy od razu pod bieżącą, najlepiej ciepłą wodą, z dodatkiem detergentu – zrób to jak najszybciej. Najczęściej jednak plamy z tłuszczu przytrafiają się poza domem. Zaschnięta tłusta plama jest trudna do sprania, jednak nie jest to niemożliwe.

Jak sprać tłuste plamy z ubrań?

Chcąc pozbyć się tłustej plamy z tkaniny, nie musisz sięgać od razu po chemiczny odplamiacz. To istotne, zwłaszcza w przypadku delikatnych materiałów, które mogłyby zostać odbarwione lub przeżarte przez produkt. Wypróbuj więc naturalnych, domowych sposobów! Do usunięcia tłustych plam przydadzą ci się mąka ziemniaczana, sproszkowana kreda, benzyna, rozpuszczalnik lub alkohol. Zobacz, jak łatwo i skutecznie pozbyć się tłustych plam – nawet tych starych!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)